Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 вересня 2021
10,2 °C
облачно с прояснениями

Новини

Вінниця
Верховна Рада збільшила штрафи для водіїв
16 лютого 2021, 17:33
Верховна Рада збільшила штрафи для водіїв

Сьогодні, 16 лютого, Верховна Рада України прийняла закон, яким посилюється відповідальність за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху і дещо розширюються повноваження поліції щодо водіїв.

Про це стало відомо з трансляції пленарного засідання парламенту, на якому у другому читанні та в цілому прийняли законопроект №2695 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху”.

До законопроекту на пленарному засіданні ухвалили кілька правок, які дещо обмежили пропозиції ще більше розширити повноваження поліцейських.

14 лютого у Вінниці відбувся автопробіг проти згаданого законопроекту. Таким чином водії виступили проти розширення прав поліції, що передбачено у законопроекті.

 

“За” закон проголосували 325 народних обранців, “проти” – 3 народних депутатів, утримались – 19, не голосували 26 нардепів. Підтримали більшістю голосів закон всі фракції та депутатські групи.

Депутати з Вінниччини проголосували наступним чином:
Максим Пашковський (“Слуга народу”) – за
Ірина Борзова (“Слуга народу”) – за
Анатолій Драбовський (“Слуга народу”) – за
Юлія Овчинникова (“Слуга народу”) – за
Петро Юрчишин (депутатська група “За майбутнє”) – за
Геннадій Вацак (депутатська група “Довіра”) – відсутній
Лариса Білозір (депутатська група “Довіра”) – відсутня
Микола Кучер (депутатська група “Довіра”) – утримався
Олег Мейдич (“Батьківщина”) – за
Олександра Устінова (“Голос”) – за

Наразі прийнятий закон, згідно із Конституцією, ще має підписати Президент України – протягом п’ятнадцяти днів після отримання закону.

Що передбачає законопроект №2695

Як VежA писала раніше, у липні 2020 року парламент у першому читанні прийняв законопроект №2695, яким посилюється відповідальність за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Зокрема, законопроект передбачав підвищення штрафів для водіїв за керування транспортним засобом напідпитку, без водійських прав, перевищення швидкості тощо. Наприклад, якщо наразі штрафи за кермування напідпитку складають від 10 до понад 40 тисяч, то законопроект передбачав збільшення штрафів до 51 тисячі гривень.

А, до прикладу, штраф за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, зріс з 510 до 3400 гривень (ч.2 ст. 126 КУпАП).

 

 

Раніше у законопроекті також йшлося про те, що водій на вимогу поліцейського мав вимкнути двигун, передати документи та надати автомобіль для візуального огляду, а також про запровадження профілактичних зупинок задля перевірки водіїв на тверезість.

Як прокоментував заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко журналістам “ТСН”, враховуючи невдоволення громадськості та окремих парламентарів, текст законопроекту змінили. Серед іншого, вилучили пункти про необхідність вимкнення двигуна, поверхневу перевірку (а також щодо передачі документів – авт).

Разом з тим, проект закону до другого читання передбачав обов’язок водія тримати руки в полі зору поліцейського або посадових осіб військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України і не виходити з транспортного засобу без дозволу.

Загалом до другого читання було запропоновано 623 правки, значна частина яких стосувалась виключення окремих пунктів законопроекту та залишення без змін окремих норм чинного законодавства. Більшість правок комітетом були відхилені.

На пленарному засіданні деякі правки, втім, врахували. До прикладу:

– Депутати підтримали пропозицію виключити з проекту зміни передбачені проектом Закону до статті 35 Закону “Про Національну поліцію” (щодо повноважень зупинення транспортного засобу поліцейським, зокрема, щодо профілактичних зупинок).

– Нардепи виключили передбачений законопроектом обов’язок вийти з транспортного засобу на вимогу поліцейського.

– Підтримали уточнення Олександри Устінової щодо того, що “інформація про змонтовану/розміщену фототехніку і відеотехніку, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз повинна бути розміщена на видному місці”. Наразі в ЗУ “Про Національну поліцію” ця норма (щодо фото і відеофіксації) викладена так: “Інформація про змонтовану/розміщену автоматичну фототехніку і відеотехніку повинна бути розміщена на видному місці”.

 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар