Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
14 квітня 2021
12,9 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
В Україні ввели в обіг оновлені 200 гривень: як вони виглядають
26 лютого 2020, 10:02
В Україні ввели в обіг оновлені 200 гривень: як вони виглядають

З 25 лютого Національний банк України вводить в обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень. Дизайн нової банкноти майже ідентичний дизайну банкноти зразка 2007 року.

На банкноті нового зразка на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному боці — зображення будівлі В`їзної вежі Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено у центр банкноти, хоча раніше був з правого боку.

Захист нової банкноти 200 гривень у порівнянні з банкнотою зразка 2007 року удосконалено.

«Зокрема банкнота має кілька нових інноваційних елементів захисту. Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її найсучасніший елемент захисту — оптично-змінний елемент SPARK, який має поступово змінювати колір від пурпурного до золотисто-зеленого.

Ще однин інноваційний елемент захисту — «віконна» захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та графічний знак гривні. Також покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти», – йдеться на сайті НБУ.

Банкноти зразка 2007 та 2019 років перебуватимуть в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 200-гривневих банкнот громадянам не потрібно обмінювати банкноти попереднього зразка на нові.

Новими банкнотами Національний банк заміщуватиме зношені та пошкоджені 200-гривневі банкноти зразка 2007 року.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар