Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 жовтня 2020
9,9 °C
небольшая облачность

Новини

Вінниця
В сільській школі на Вінниччині запровадили навчання в «зелених зонах» – діти навчаються в садку або на подвір’ї
21 вересня 2020, 16:05
В сільській школі на Вінниччині запровадили навчання в «зелених зонах» – діти навчаються в садку або на подвір’ї

В Баланівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, що в Бершадському районі, через епідемію коронавірусу та карантинні обмеження змінили графік навчання для дітей. В учнів молодшої, середньої та старшої шкіл різний початок та закінчення уроків. До того ж, поки дозволяє погода, керівництво закладу вирішило запровадити навчання в так званих «зелених зонах», які облаштували на подвір’ї та в садку біля школи. Оскільки територія закладу велика, водночас в «зелених зонах» можуть відбуватися уроки для п’ятьох-шістьох класів.

«В нас навчаються діти за трьома графіками. 1-4 класи за одним графіком, 5-8 класи – за другим, за третім – 9-11 класи. Ми розділили молодшу, середню і старшу школи. В нас на півгодини або годину різниця дзвінків. Так виходить, що діти не зустрічаються одне з одним. Наприклад, молодша школа не зустрічається зі старшою. В них різні входи та виходи в школу. Молодша йде на центральний, є в нас ще два входи.

Діти не зустрічаються ще й через те, що їм дзвонять різні дзвінки. Для молодшої школи уроки розпочинаються 8-ій годині, у 5-8 класах – о 8:30, і старша школа приходить на 9-у годину. Тобто, ці півгодини дають такий результат», – розповіла секретар школи Тетяна.

Окрім того, аби діти більше займалися на свіжому повітрі та менше перетиналися одне з одним, в школі запровадили практику «зелених зон» – на подвір’я або в садок, якщо це можливо за погодних умов, особливостей уроку та бажання вчителя, виносять парти. І діти займаються надворі.

«Це просто уроки в «зеленій зоні». Тобто, такий урок, який може проходити надворі, якщо вчителю це зручно. Виставляються парти, в нас є така можливість, бо в нас вже перші класи забезпечені новими партами. Ми старі парти виставляємо. В нас є різні «зелені зони» для учнів. І діти навчаються, особливо, якщо уроки природничого спрямування – біології чи географії. Для уроків, наприклад, з математики чи української мови така форма теж можлива, але це вже більше залежить від вчителя. Якщо вчитель бажає.

Намагаємося проводити подібні заняття, поки ще тепленько.

В нас велике подвір’я і садок є, і п’ять-шість класів можуть займатися одночасно в «зеленій зоні»», – додає секретар Баланівської школи.

Про зміни в навчальному процесі навчального закладу повідомляють і на сайті Бершадської райдержадміністрації.

«Адміністрацією Баланівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. розроблено маршрути входу та виходу до закладу. Заборонено вхід до школи батькам та стороннім особам, окрім батьків дітей, які навчається в інклюзивних класах.

Передбачені місця для дезінфекції рук, розміщені контейнери для використаних засобів індивідуального захисту.

Медична сестра щоденно проводить моніторинг стану здоров’я усіх, хто задіяний в освітньому процесі, шляхом проведення термометрії та опитування щодо самопочуття, учителі-предметники та класні керівники на першому уроці опитують учнів щодо їхнього самопочуття. Також класними керівниками організована регулярна комунікація з батьками школярів для з’ясування стану здоров’я учнів. Роз'яснювальна інформація щодо коронавірусної хвороби (COVID-19) розміщена на інформаційних стендах у коридорах закладу освіти, а також у класних кімнатах.

Розроблено алгоритм дій керівника у разі виявлення в здобувача освіти, педагогічного або технічного працівників ознак гострого респіраторного захворювання, у разі отримання позитивного тесту на COVID-19 та алгоритм інформування учасників освітнього процесу про випадок COVID-19 у Баланівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У школі виокремлено та обладнано спеціальне приміщення (ізолятор) для тимчасового перебування учасників освітнього процесу в разі виявлення в них симптомів гострого респіраторного захворювання або підвищеної температури.

Організація навчання забезпечується з урахуванням вимог соціального дистанціювання (наявні розмежувальні лінії в коридорах, їдальні). Щоденно здійснюється моніторинг та аналіз відвідування занять учнями з метою раннього виявлення збільшення захворюваності та своєчасного інформування відповідної служби.

Під час планування освітнього процесу педагогічні працівники зменшили кількість комунікаційних вправ, уникають групових ігор, проводять ранкові зустрічі із дотриманням соціальної дистанції, за можливості проводять уроки на свіжому повітрі.

В складних умовах адаптивного карантину робимо все можливе для забезпечення ефективності освітнього процесу», – йдеться в повідомленні на сайті Бершадської райдержадміністрації.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар