Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
24 лютого 2020
3,8 °C
снег

Новини

Вінниця
Уводять альтернативні види оплати за проїзд у громадському транспорті Вінниці
12 грудня 2018, 15:59

У Вінницькій транспортній компанії готуються впровадити нові методи оплати для пасажирів. У громадському транспорті міста в найближчий час розрахуватися за поїздку вдасться за допомогою власного смартфону. Нововведення мають вирішити питання з дефіцитом кондукторів на окремих маршрутах. 

Про те, що у Вінницькій транспортній компанії планують реалізувати альтернативні методи оплати, стало відомо наприкінці літа. Сьогодні процес виходить на фінішну пряму. Для вінничан готують механізм розрахунку за допомогою SMS або через додаток Приват24. 

Як розповів редакції сайту Vinbazar.com начальник відділу автоматизованих систем управління ВТК Сергій Жабко, для того, щоб сплатити за проїзд, пасажиру потрібно відправити безкоштовне SMS на короткий номер 877. З мобільного рахунку знімуть 4 гривні та надішлють зворотнє повідомлення з підтвердженням. Діятиме такий квиток протягом години. 

"Процес переходу на електронний квиток трішки затягнувся, тому виникла потреба зробити альтернативні методи оплати. Було запропоновано виконувати оплату за допомогою QR-коду або за надсиланням SMS-повідомлення, для того, щоб оплату зробити з особового рахунку абонентів "Київстар", - говорить Сергій Жабко. - Послуга здійснюватиметься за допомогою сервісу "Смарт-гроші". 

У повідомлені потрібно надсилати спеціальний код. На початку літера "S", що означає суму, далі буквений код транспорту, в якому здійснюється поїздка. В кінці додаємо номер маршруту. 

A - міський автобус;

B - тролейбус;

C - трамвай.

Скористатися послугою наразі вдасться лише абонентам "Київстару". З іншими мобільними операторами досі тривають переговори щодо співпраці. 

Розрахуватися вінничанам зможуть і за допомогою додатку Приват24. У Вінницькій транспортній компанії планують розмістити в громадському транспорті спеціальні QR-коди, після сканування яких, здійсниться оплата за проїзд, а пасажир отримає повідомлення із зображенням квитка. 

Такий спосіб також не ноу-хау Вінниці. З 2017 року в міських автобусах Черкас розрахуватися 76 автобусах міста можна завдяки Приват24.

Начальник відділу автоматизованих систем управління ВТК Сергій Жабко запевняє, що розрахунок готівкою також залишиться доступним. Квитки знаходитимуться у водія.

Подібна система оплати діятиме в так званий "перехідний період", що триватиме до впровадження у Вінниці Е-квитка. Сьогодні тривають роботи з реалізації проекту. У вересні перші валідатори для сплати проїзду спеціальною карткоювстановили в 6 одиницях громадського транспорту міста та обладнали контактну мережу. Спеціалісти чеської компанії Mikroelektronika тестують роботу.  

 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар