Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
05 березня 2021
2,5 °C
снег с дождём

Новини

Вінниця
У Вінниці відкриють музей археології
02 листопада 2020, 13:06
У Вінниці відкриють музей археології

Незабаром в холі головного корпусу Вінницького державного педагогічного університету ім. Коцюбинського відкриється експозиція університетського музею археології. Він стане унікальним не тільки для Вінницької області. Експонати музею зібрані викладачами та студентами закладу під час археологічних досліджень протягом останніх 60 років.

Серед археологів існує думка, що велика частина території Вінницької області є «білою плямою», Хоча регіон має багату історію з дотріпольськіх часів, він недостатньо вивчений в порівнянні з Кримом, Одещиною та Наддніпрянщиною. При цьому чимало цікавих знахідок з Вінниччини стали надбанням світової культури. Зокрема, колекція сарматських золотих прикрас.

Археологи вузу працювали над вивченням краю з 1960-х і мають у своєму розпорядженні справжнім скарбом. Тому варто виходити за межі профільного факультету. Уже розроблений ескізний проект музею. Розмістять експозицію з сотнями артефактів в холі центрального корпусу. Серед унікальних знахідок - посудину для зберігання зерна, якому 6500 років.

Ініціатива створення музею археології належить декану факультету історії Юрію Зінько і ректору університету Наталії Лазаренко.

«Ми проводили археологічні дослідження. Що знаходили - здавали державі, але у нас ще є багато знахідок, які залишилися для дослідження. Ми їх реставруємо. Є унікальний посудину для зберігання зерна, знайдений в Іллінецькому районі. Його висота 80 сантиметрів. Цьому судині 6 - 6,5 тисяч років. Є також багато матеріалів слов'янської епохи, черняхівської, трипільської ... Плануємо зробити музей, де будуть відображені різні епохи. Там будуть і знаряддя праці, і зброю. Є кам'яні сокири та інше. Різні артефакти, які ми знайшли на території області, будуть розміщені в музеї в хронологічному порядку », - розповідає декан факультету історії, професор Ю. Зінько.

Подібного музею немає ні в одному університеті України. Наталя Лазаренко запевняє, що музейний простір облаштують за рахунок меценатів.

Що було раніше

Вінницька міськрада в квітні минулого року підтримав прийняття в комунальну власність частини комплексу нежитлових будівель та споруд по вул. Симона Петлюри, 15, де в майбутньому планується створити історичної комплекс - Музей Тимчасової столиці. «Це важливе рішення. Будівля спочатку було передано з державної власності Вінницької ОДА, потім опрацьовано питання передачі його в комунальну власність територіальної громади Вінниці. Ми хочемо там створити в рамках загального музею «Історії Вінниці» музей українського визвольного руху 1917-1921 років », - зазначив на сесії міський голова Сергій Моргунов.

Нагадаємо, що садиба по вул. Симона Петлюри була побудована в 1913-му. На замовлення Боруха Львовича, вінницького підприємця, власника міської чавуноливарного заводу «Молот» і ряду цукрових заводів на території Подільської губернії.

У приміщенні з часом збираються встановити експозицію життя міста 1917-1921 років. Музей може зайняти одну з кімнат садиби. Опікуватися ним буде КП «Центр історії Вінниці».

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар