Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
29 червня 2022
31,4 °C
дождь

Новини

Вінниця
У Вінниці відбувся фестиваль "Майстерня громади"
04 жовтня 2021, 14:03
У Вінниці відбувся фестиваль "Майстерня громади"

2 жовтня вперше у Вінниці відбувся урбаністично-культурний фестиваль "Майстерня громади", що покликаний об’єднати мешканців та мешканок, зокрема, з новоприєднаних територій, задля обміну досвідом та обговорення ідей для подальшого розвитку громади. Цьогорічну "Майстерню" було проведено просто неба у Вінницько-Хутірському старостинському окрузі, проте подія орієнтована на всіх мешканців Вінницької міської територіальної громади.

Протягом усього дня на гостей заходу очікували цікаві навчальні лекції, різноманітні майстер-класи, презентації урбаністичних проєктів, дитячі розваги, лекції та воркшопи. Усі охочі могли взяти участь у велоекскурсії, перекусити на фудкортах та насолодитись концертною програмою за участі молодих вінницьких гуртів.

Офіційне відкриття фестивалю розпочалось з привітального слова секретаря Вінницької міської ради Павла Яблонського. 

Сьогодні вперше проходить фестиваль "Майстерня громади", який покликаний показати людям, як можна долучатись до розвитку своєї територіальної громади. Символічно, що ми з вами спілкуємось саме тут, у Вінницьких Хуторах, а не в центрі міста, щоб всі мали можливість обмінятись досвідом та обговорити ідеї для покращення саме вашої території, – сказав Павло Яблонський. – Хочу подякувати нашим партнерам - німецькій урядовій компанії GIZ та нагадати, що з 2016 року Вінниця активно і результативно співпрацює з урядами Німеччини та Швейцарії, зокрема щодо участі у проєкті "Інтегрований розвиток міст в Україні". Співпраця з міжнародними і національними експертами допомагає нам створити умови для реалізації політики інтегрованого розвитку Вінниці та консолідувати зусилля усіх задля подальшого розвитку та на довгострокову перспективу, - додав він.

У Вінниці відбувся фестиваль "Майстерня громади"

Під час фестивалю провели воркшоп по облаштуванню громадського простору, який курувала "Агенція просторового розвитку" із залученням студентів Вінницького будівельного коледжу. Розробили концепцію простору, яку вдалося реалізувати спільно з мешканцями та перетворити звичайну місцину на нову, зручну локацію для відпочинку поруч із лісом. Спеціально для відвідувачів "Майстерні громади" Центр історії Вінниці організував урок живої історії. Реконструктор у образі вояка Армії УНР розповідав про українське військо тих років та пояснював з чого складався однострій тогочасного військового. Історики також розповідали про реальні зв’язки між новоприєднаними територіями і Вінницею. Про зростання обсягів надходжень туристичних зборів до бюджету Вінницької міської громади та про покращення рівня розвитку сфери гостинності міста розповіли працівники департаменту маркетингу міста та туризму.

У Вінниці відбувся фестиваль "Майстерня громади"

Під час заходу відбулась дискусійна панель "Об’єднання в громаду: переваги і виклики", в якій взяли участь заступник міського голови Андрій Очеретний, старости приєднаних округів та регіональна координаторка проєкту "GIZ" Надія Богатиренко. Модерувала обговорення директорка КП "Інститут розвитку міст" Валентина Ткачук. Загалом, за час фестивалю, з допомогою інтерактивних методів була обговорена ідея об’єднання громади, презентована Концепція інтегрованого розвитку міста та принципи інтегрованого розвитку, Стратегія 3.0, виявлені та проговорені потреби мешканців громади та презентовані інструменти участі, за допомогою яких жителі мають змогу впливати на розвиток громади.

У Вінниці відбувся фестиваль "Майстерня громади"

Головною метою "Майстерні громади" стало підвищення активності та залучення мешканців у міські процеси, їх знайомство між собою і громадою шляхом створення майданчика для обговорень та обміну досвідом. А завдяки інтерактивній мапі для визначення пріоритетів мешканців та опитуванню про те, чи потрібний населеному пункту "Офіс взаємодії" від Інституту розвитку міст вдалося виявити потреби мешканців громади та зібрати додаткові дані для майбутніх проєктів.

У Вінниці відбувся фестиваль "Майстерня громади"

Пізніше, за результатами "Майстерні громади", будуть підбиті підсумки та розроблені рекомендації для старост новоприєднаних територій. Також, представники "Інституту розвитку міст" поспілкувались з мешканцями про урбаністику та архітектурні конкурси, розповіли про проєкт очищення річок та провели лекцію на тему озеленення. "Майстерня громади" - це чудовий приклад об'єднання мешканців всіх прилеглих територій та максимального їх залучення у процеси розвитку нашого міста. Даний фестиваль стартував як пілотний проєкт. В майбутньому він буде проводитися на різних локаціях приєднаних територій нашої громади.

У Вінниці відбувся фестиваль "Майстерня громади"

Організатор цьогорічного фестивалю КП "Інститут розвитку міст". Партнери: GIZ, Вінницька міська рада, ГО "Мистецьке об’єднання "Плай", Фонд громади "Подільська громада", КП "Агенція просторового розвитку", ГО "U7" та Мережа ОГС "Місто змістів".

У Вінниці відбувся фестиваль "Майстерня громади"

Захід відбувся в рамках проєкту "Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ", що впроваджується німецькою урядовою компанією "Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH" за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії.

У Вінниці відбувся фестиваль "Майстерня громади"

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар