Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
28 червня 2022
29,1 °C
ясно

Новини

Вінниця
У Вінниці відбудеться Міжнародний фестиваль театрів ляльок “Подільська лялька”
13 жовтня 2021, 15:07
У Вінниці відбудеться Міжнародний фестиваль театрів ляльок “Подільська лялька”

З 18 по 20 жовтня у Вінниці відбудеться XII Міжнародний фестиваль театрів ляльок “Подільська лялька” – 2021, що проводиться до 30-річчя Незалежності України.

Засновники Фестивалю: Міністерство культури України, Національна спілка театральних діячів України, Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька обласна Рада, Вінницька міська рада, управління культури Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницький академічний обласний театр ляльок.

Мета фестивалю: активізація розвитку лялькового театрального мистецтва, пропаганда та збереження кращих зразків  світової та української класики театрального мистецтва, національних традицій, популяризація сучасного лялькового мистецтва та театрального мистецтва для дітей серед широких верств населення, пошук нових напрямів у сучасному театральному мистецтві, культурне та естетичне виховання підростаючого покоління на кращих здобутках національного та світового мистецтва.

Цьогорічний Фестиваль має оновлений формат: онлайн та наживо, а також додатковий відбірковий етап.

Дирекція Фестивалю звернулася до усіх вітчизняних театральних колективів та театрів ляльок закордоння з пропозицією про участь, відтак, відгукнулися 14 театральних колективів з України, Ізраїлю, Іспанії, Казахстану та Литви.

5 жовтня о 19:00 годині розпочався “онлайн-фестиваль”  – перегляд конкурсних вистав у режимі онлайн.

Журі фестивалю переглянуло 15 вистав та відібрало сім кращих вистав театрів із міст: Паневежис (Литва), Тель-Авів (Ізраїль), Херсон, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород. Серед кращих і колектив Вінницького академічного обласного театру ляльок  з виставою за мотивом дитячої опери “Коза-дереза” М.Лисенка.

Незабаром, під час проведення фестивалю у режимі наживо з 18 по 20 жовтня, Журі остаточно визначатиме переможців у номінаціях фестивалю та отримувачів головних нагород: 1, 2, 3 місце, “Приз дитячого журі” та Гран-прі фестивалю.

18 жовтня о 12:00 годині на сцені Вінницького академічного обласного театру ляльок  відбудеться відкриття фестивалю у форматі «live» («наживо»), а о 12:30  розпочнеться показ вистав – претендентів на звання лауреата.

20 жовтня о 14:00 годині – урочиста церемонія нагородження переможців ХІІ Міжнародного фестивалю театрів ляльок “Подільська лялька” – 2021.

На урочистості запрошено не лише колективи, які презентуватимуть свої вистави, а також представників від усіх театрів ляльок, що брали участь у конкурсі. У рамках фестивалю проводитимуться майстер-класи, творчі зустрічі, благодійні акції.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар