Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 вересня 2021
9,5 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
У Вінниці учень ліцею вимагав у водіїв гроші, погрожуючи пошкодити автівки
26 березня 2021, 14:22
У Вінниці учень ліцею вимагав у водіїв гроші, погрожуючи пошкодити автівки

У Вінниці десятикласник залишав водіям записки з погрозами пошкодити автівки, якщо вони не переведуть йому по 600 гривень “на ізі пей”. Вінницькій міський суд засудив юнака до трьох років умовно.

Про це йдеться у вироку Вінницького міського суду від 19 березня 2021 року.

Так, зазначено, що учень одного з вінницьких ліцеїв у вересні 2020 року вдома роздрукував листівки із вимогою перерахунку грошових коштів. Вночі 11 вересня (після 1:00) юнак обійшов чотири автівки на різних вулицях (Пирогова, Ющенка, Зодчих), залишивши під щіткою очищення переднього скла свої записки: “Переведіть 600 грн. на ізі пей НОМЕР_7 через термінал або приват 24 інакше ми проб’єм вам колеса або розіб’єм вікна”.

На “обхід” автівок десятикласник витратив близько 20 хвилин.

– Обвинувачений в судовому засіданні свою вину у вчиненні інкримінованих злочинів, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 189 КК України визнав, у вчиненому щиро розкаявся, суду пояснив, що він в мережі «Інтернет» побачив інформацію про те, що у м. Києві підкладаючи на автомобілі записки з вимогами перерахувати гроші за не пошкодження автомобілів, вимагачі отримали кошти від їхніх власників, – йдеться у вироку.

Наступного дня, вночі 12 вересня, коли він йшов вулицею Зодчих у м. Вінниці, він видався підозрілим працівникам поліції, тож ті зупинили його, після чого викликали інших працівників поліції та в присутності його матері був здійснили його огляд. Вказується, що “він лише залишав записки з вимогами про переведення йому коштів, проте не пошкоджував транспортні засоби, й коштів, які він вимагав, він не отримав”.

Батько школяра розповів в суді, що після початку кримінального провадження його син “змінив свою поведінку на краще, усвідомив протиправність своїх дій та недопустимість такої поведінки в подальшому, розкаюється у вчиненому”.

Зрештою, Вінницький міський суд визнав хлопця винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 189 КК України (Вимагання) і призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Разом з тим, суд звільнив обвинуваченого від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік.

Крім цього, суд зобов`язав хлопця виконати заходи пробаційної програми «Зміна прокримінального мислення». З батьків хлопця суд стягнув 5652 гривні у відшкодування вартості проведення криміналістичного дослідження – судово-технічної експертизи документів.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар