Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 лютого 2020
6,0 °C
ясно

Новини

Вінниця
У Вінниці розпочалися змагання у мистецькому конкурсі “Кращий художник”
07 червня 2018, 13:51

У Вінниці розпочалися змагання у мистецькому конкурсі “Кращий художник”. Конкурс проводиться вдруге, але цього року став міжнародний. 
 З 500-та претендентів,перемогу отримали лише 20 (з семи країн світу). До Вінниці приїхали художники не лише з різних міст України, а ще й з Киргизстану, Грузії, Китаю, Вірменії, Узбекистану, Таджикистану. До речі, двох останніх конкурсантів обрали саме на Майдані Незалежності сьогодні, 5 червня. Для того, щоб обидва художники змогли потрапити до конкурсу – своє місце у пленері погодився віддати ініціатор події та народний художник України Володимир Козюк.
За його словами, у них доволі суворе журі та високі вимоги до учасників.
– Сьогодні будемо з деякими членами журі вирішувати їхню якість творів. Взагалі було 540 заявок. Це перший подібний пленер в Україні, де були б такого рівня художники. Окрім міста ми також будемо малювати область: Тульчин, Печера, Буша, Лядова, Бар… Найголовніше, ми хочемо дати художникам максимальний комфорт. Не будемо змушувати їх працювати – кожен має п’ять мольбертів, але вони можуть намалювати й дві картини, або й більше. Живопис – це така річ, що має бути натхнення.
До речі, минулого року художники також мали малювати п’ять картин: одну організатори забирали для майбутнього “Музею міста”, а другу – для меценатів. Цього року залишать такий самий підхід, однак це все добровільно і якщо художник не захоче залишати картину – він може її не віддавати. 


Для того, щоб іноземні учасники змогли обрати найкращі для себе локації, їм влаштують декілька екскурсій містом. А ось вінничан серед конкурсантів лише одна Світлана Нечай-Сорока, якій подарували позаконкурсну участь, однак з інших бажаючих вінничан комісія не знайшла учасників відповідного рівня Попри те, що працювати художники розпочнуть завтра, вже сьогодні двоє художників намалювали пейзажі міста, аби потрапити до конкурсантів. Заради вінницького пленеру Назарій приїхав з Москви, хоча щороку буває у Вінниці, адже тут мешкає його бабуся і сам хлопець спілкується українською. На його полотні помічаємо готель “Савой”, трамвай та водонапірну вежу. Над цієї картиною молодий митець працював чотири години. Розповідає, що більше полюбляє писати портрети, хоча й пейзажі теж дуже надихають.
– По-перше, цей пленер мені дасть знайомтсво з цікавими людьми, позитивні емоції. До того ж я вперше малюю олією такі пейзажі, тому що навчаюся в Академії акварелі і витончених мистецтв і олійні фарби – це не дуже звична для мене техніка. Цей конкурс стане таким моїм стрибком у новий стиль, – розповів Назарій. – До речі, минулого року в мене була персональна виставка у музеї Коцюбинського.
Поряд із Назарієм свою роботу із аналогічним пейзажем демонструвала Олеся Рибченко з Києва. Дівчина розповідає, що з дитинства малює і багато вчилась цьому, а зараз навчається в аспірантурі на мистецтвознавця.


– Я вже не вперше у Вінниці, була й минулого року на “Кращому художнику”, коли він тільки з’явився. Це вже стало гарною традицією і я вирішила знову спробувати. Мені майже вдалося, але зараз ще буде такий невеличкий “батл” між нами, – посміхається Олеся. – Насправді, дуже цікаво і вже полюбилося це місто. Дуже добре, що в Україні проводяться такі пленери і конкурси, тому що я дуже багато подорожую і беру участь в таких заходах, вдячна організаторам, що таке влаштовують у Вінниці.
За тим до Майдану Незалежності на двох лімузинах привезли тих митців, яким вже не варто переживати – їхній рівень здався журі досить високим, аби допустити до пленеру. Кожному художнику вручили спеціальний фартух з написом “кращий художник” та запросили пригоститися короваєм, який тримали дівчата в національму українському вбранні.
Серед щасливих учасників вінницького пленеру була й представниця Китаю – Чі Шаоцін, яка, щоправда, мешкає у Києві з 1997 року.
 – Я дуже рада, що можу долучитися до такого міжнародного пленеру. Я хочу реалізувати певні ідеї щодо синтезу китайського мистецтва з українським і хочу через цей проект зміцнити дружбу між Україною та Китаєм. Я перший раз у Вінниці тож мені було би цікаво дізнатися про Вінниччину набагато більше. Що саме буду малювати ще не знаю, але планую написати чотири або п’ять картин, якщо встигну. Працюю в техніці китайський живопис, але це буде синтез з європейською технікою.
Як зазначив Володимир Козюк, журі конкурсу доволі потужне: Міністр культури України, директори іноземних музеїв, куратор музею в Чікаго, мистецтвознавці, представники міської влади та профільних департаментів. Фінал та обрання переможців відбудеться вже 14 червня.
Фото Ольги Мірошниченко

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар