Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
06 лютого 2023
-4,2 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
У Вінниці розпочалося голосування за нові назви вулиць
30 серпня 2022, 16:46
У Вінниці розпочалося голосування за нові назви вулиць

У Вінниці стартувало онлайн-голосування за перейменування 38 вулиць, яке відбувається в межах процесу деколонізації.

Як зазначається, на голосування винесено 38 топонімів міста. Відповідне рішення ухвалили на черговому засіданні Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки – дорадчо-консультативного органу при міському голові.

У міськраді зазначають, що замість топонімів, пов’язаних "з імперськими російськими амбіціями та радянською пропагандою", на мапі міста мають з’явитися назви, що увічнять, зокрема, загальноукраїнську та локальну (місцеву) історію, культуру, події та явища, гідно вшанують пам’ять видатних діячів, учасників визвольних змагань усіх років та героїв сучасності, які віддали життя у боротьбі проти російської агресії.

Ідеї нових найменувань могли подавати всі охочі. Експерти ради спільно з працівниками Департаменту правової політики та якості міської ради опрацювали всі пропозиції та зауваження вінничан щодо перейменування, що надійшли під час громадського обговорення проєкту. У результаті сформовано перелік об’єктів з пропозиціями альтернативних назв.

Вінничани зможуть підтримати вподобані варіанти нових назв для вулиць, провулків, площ, бульварів тощо протягом 10 днів – до 9 вересня включно шляхом онлайн-голосування на платформі E-Dem. Фінальне рішення щодо перейменування вулиць після експертної оцінки ради надійде на розгляд депутатів на черговій сесії.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар