Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
23 жовтня 2019
12,5 °C
слегка облачно

Новини

Вінниця
У Вінниці пропонують влаштувати “Фестиваль Світла”
01 липня 2019, 13:23

У Вінниці пропонують влаштувати “Фестиваль світла”. Про це сьогодні, 30 червня сказав міський голова Сергій Моргунов під час відвідування перших Мистецьких вихідних на “SUN території”, що вже третій день і ніч працює на місці колишнього санаторію ім. Коцюбинського, що на Старому місті. 

Мер Вінниці приїхав до SUN Території надвечір в супроводі свого заступника Владислава Скальского та секретаря міської ради Павла Яблонського. Разом з ініціаторкою “Мистецьких вихідних” Олександрою Тарас вони оглянули територію та розмірковували, як її покращити, наповнити новими проектами, а зокрема й зробити так, аби SUN Територія функціонувала цілорічно, а не лише в теплу пору року.

Серед іншого чиновники наголошували, що сюди варто залучати кошти іноземних донорів і робити з SUN Території довготерміновий проект щонайменше на 10-15 років, який зможе конкурувати зі схожими локаціями в цілій країні.

Пізніше до Моргунова, Скальского і Тарас долучився також відповідальний за літературну складову Олександр Вешелені та директор кращого українського фестивалю “Гоголь Фест” Максим Демський, який саме читав свою лекцію на території Літнього театру в кількох десятках метрів. Саме з Демському міський голова запропонував свою ідею організувати у Вінниці “Фестиваль Світла”, почувши про один з останніх проектів “Гоголь Фесту” – оперу в затопленому доці в Маріуполі.

– Ми вже робили лазерне шоу на нашу вінницьку Вежу на новий рік, людям ніби сподобалося. Тепер було би добре, у період новорічних свят, коли рано темніє, влаштувати у Вінниці “Фестиваль Світла”, який буде зосереджений не лише на одній локації, а охоплюватиме різні частини міста.

Як пояснив Сергій Моргунов, серед варіантів – охопити фестивалем міські мости, будинки, а також громадський транспорт – трамваї, автобуси та тролейбуси. “А кульмінацією може стати підсвітка нашої телевежі та будівлі міської ради”, – вважає мер міста. На це Макс Демський відповів, що в нинішніх умовах вже цілком можливо організувати масштабні інсталяції в рамках фестивалю і особливо надихнувся ідеєю задіяти будівлю міської ради, позаяк вона – “як чистий лист, на якому можна намалювати будь-що” за допомогою сучасних ілюмінаційних технологій.

Коментуючи Мистецькі вихідні загалом, мер Вінниці анонсував наступний захід, який відбудеться на SUN Території вже 5-6 липня.

 – Це буде вже більш туристична подія, на якій зберуться професіонали галузі. А взагалі цю територію потрібно розглядати не стільки з точки зору туризму, а таку, де можна гарно провести свій час, насолоджуючись при цьому ще й мистецькими подіями. Це перші кроки, аби відродити цей санаторій, але не в автентичному його вигляді, а в дусі сучасних трендів. І головне – залучати сюди різні категорії людей і різного віку, аби цей простір був цікавим для всіх і протягом всього року. Наше завдання – спільно з активною громадою розвивати такі ініціативи – вважає Сергій Моргунов.

Нагадаємо, що ідея “Фестивалю Світла” вперше була озвучена у Вінниці ще в січні 2018 року Агенцією просторового розвитку. Тоді мова йшла про створення багаторівневої мережі світлових об’єктів, облаштування підсвітки споруд та окремих міських просторів, які “вцілому стимулюватимуть розвиток пішохідних маршрутів в центрі міста”.

Окрім того, на час проведення Фестивалю (якщо ідея отримає розвиток), урбаністи пропонують створювати у Вінниці світлові інсталяції та проведення світлових шоу, зокрема на фонтані “Рошен”. Окрім того автори ідеї пропонують перелік локацій, які варто “підсвітити” – їх вони позначили на мапі.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар