Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
05 квітня 2020
5,4 °C
ясно

Новини

Вінниця
У Вінниці планують збудувати копію “Варшавського замку”
30 травня 2019, 13:14

Зменшену копію існуючого замку планують побудувати по вулиці Замостянській, однак коли – ще невідомо. 

Нещодавно департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради опублікував тендер на продовження ремонту по вулиці Замостянській. Одним із пунктів у переліку робіт було спорудження фундаменту під “Варшавський замок”.

VежA надіслала інформаційний запит до міської ради, щоб зрозуміти про що саме йдеться та коли планується будівництво самого замку. У відповідь отримали, що розміщення в перспективі об’єкта малої пластики “Варшавський замок” планується на розі вулиць Замостянської та Стрілецької, а саме в пішохідній зоні на алеї по Стрілецькій. Додамо, що цей район вінничани називають “Варшавою”.

На сьогодні існують лише ескізні пропозиції арт-об’єкта – скульптурної композиції у вигляді зменшеної копії Варшавського замку. Однак, через необхідність доопрацювання та визначення остаточного варіанту проектної пропозиції, будь-яка візуалізація або опис проекту наразі відсутні. Також не встановлені терміни на будівництво копії замку.

Ймовірно, йдеться про копію Королівського замку у Варшаві – бароково-класичного замку, що розташований на Замковій площі у Варшаві. Оригінальний замок був спалений та пограбований німцями у 1939 році та дощенту знищений у 1944. Вже у 1971 році його відбудували та реконструювали. Нині Королівський замок є музеєм та носить статус пам’ятки історії та культури Польщі. Він також внесений у список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, що реконструкція вулиці Замостянської триває з весни 2018 року та відбувається у дві черги. Згідно із останнім тенедром, реконструкцію другого відрізку, а саме від вулиці Стеценка до Стрілецької, мають завершити навесні наступного року. Раніше повідомлялось, що одразу після Замостянської, розпочнеться реконструкція алеї по вулиці Стрілецькій.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар