Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
06 травня 2021
12,7 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
У Вінниці обрали переможця мистецького пленеру «Кращий художник 2020»
27 серпня 2020, 17:07
У Вінниці обрали переможця мистецького пленеру «Кращий художник 2020»

У Вінниці з 16 по 26 серпня проходив щорічний Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник 2020». Протягом двох тижнів Поділля малювали 32 художника з різних куточків України. Приїхали також з Китаю, США та Азербайджану.

16 учасників працювали дистанційно. Серед них художники з Киргизстану, Узбекистану, Палестини, Іраку, Йорданії, Білорусі, Словенії, Грузії, Кореї, Польщі та Болгарії. Вони працювали поза конкурсом у себе вдома, але записували відеозвернення до учасників пленеру і надсилали фото своїх робіт. Відтак отримали 100% гарантію на участь у пленері наступного 2021 року.

 

 

Учасники, як працювали у Вінниці, упродовж 10 днів відтворювали на своїх полотнах наймальовничіші куточки Вінниці та Поділля, проводили майстер-класи, влаштовували персональні виставки і творчі зустрічі. З творчими візитами вони відвідали Житомир, Бар, Бушу, Жмеринку та Браїлів. Кульмінаційною подією став мистецько-пізнавальний квест «Вінницька палітра – сучасне і минуле», який відбувся 23 серпня. Під час події художники писали міські пейзажі та визначні історичні місця Вінниці на чітко визначених локаціях. Вінничани робили з ними селфі, виставляли їх у мережу і рухалися за маршрутом до фінальної точки – сімейного ресторану Red Zeppelin, де отримували гроші виграші. До участі також долучилися голова Вінницької ОДА Сергій Борзов з дружиною народною депутаткою Іриною Борзовою.

В рамках пленеру був даний старт загальноукраїнського проекту «Велике мистецтво – Велике будівництво» від Міністерства культури України. Адже об’єктами мистецької інтерпретації учасників стали не лише міські пейзажі та визначні історичні місця, але й пам’ятки культурної спадщини. Оскільки у пропозиції Вінницької ОДА до вищезгаданого проекту подані такі об’єкти, як палац Потоцьких у Тульчині, музей фон Мекк у Браїлові, палац Грохольських-Можайського, палац Комарів у Мурованих Курилівцях, – усі вони включені до пленерної програми.

«Проект «Кращий художник» стрімко розвивається – збільшується кількість учасників, які хочуть взяти участь у пленері, зростає рівень і майстерність конкурсних робіт, а відтак формується достойне ставлення до художників. Адже наше завдання відкривати таланти, давати можливість вчитися, розвиватися і популяризувати свою творчість не лише на всеукраїнському, але й міжнародному рівні».

Цього року на участь у конкурсі надійшло 860 заявок, 150 учасників пройшли перший відбір і потрапили до фіналу. Обирати фіналістів було досить складно, адже серед претендентів були професійні, знані художники і водночас зовсім молоді. За голосуванням до фіналу потрапило 40 митців, але в силу карантинних обмежень приїхати на конкурс вдалося не всім», – розповів Володимир Козюк, ініціатор проведення Міжнародного мистецького пленеру.

Загалом учасники конкурсу за час пленеру написали 178 робіт, це щонайменше по п’ять-шість творів кожен. Їхні твори оцінювало журі, до складу якого увійшли провідні українські та світові художники, мистецтвознавці, представники організаторів та партнерів пленеру.

Спеціальну відзнаку «The best artist» цього року отримали:

II номінація – Злата Шишман (Україна, Одеса),

I номінація – Христина Козюк (США, Чикаго).

У номінації «Кращий художник» перемогли:

IІІ номінація – Олександр Назаренко (Україна, Вінниця),

II номінація – Євгенія Божко (Україна, Одеса)

I номінація – Аліна Храпчинська (Україна, Харків)

Гран-прі – Богдан Макаренко (Україна, Київ)

Лауреатами премії імені Валерія Гегамяна стали – Олександр Брітцев та Неллі Кірман (Харків, Україна)

За умовами конкурсу, художники обов’язково мають передати дві обрані оргкомітетом роботи з авторськими правами на них, які підуть у фонд проекту «Кращий художник/The best artist».

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар