Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
07 липня 2022
15,0 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
У Вінниці навчатимуть на гондольєрів, які стануть «агентами» безпеки на Південному Бузі
31 серпня 2021, 13:40
 У Вінниці навчатимуть на гондольєрів, які стануть «агентами» безпеки на Південному Бузі

30 серпня у Вінниці зареєстрували громадську організацію «Асоціація гондольєрів та власників маломірних суден». Її створили здебільшого для культурного та туристичного розвитку міста. А також планують створити штат «агентів» безпеки на Південному Бузі.

«Наша гондола «Джульєтта» стала однією з родзинок Вінниці, яку вже поступово називають Віннеція. Саме тому нещодавно виникло бажання збільшити кількість гондол, які б курсували Південним Бугом та привертали увагу ще більшої кількості туристів. Ми навіть розпочали співробітництво з італійським майстром. Але на заваді стала пандемія та тривалий час збирання всіх необхідних дозволів та ліцензій. Про відкриття школи гондольєрів ми також говоримо не перший день. Тому відкриття громадської організації «Асоціація гондольєрів та власників маломірних суден» - перший крок у реалізації цих планів», - розповідає перший гондольєр Вінниці Віталій Гуменюк, власник «Джульєтти» та голова ГО «Асоціація гондольєрів та власників маломірних суден».

Наразі у Вінниці окрім Гуменюка є ще один кермувальник гондолою, який влаштовує прогулянки на воді.

«Я та мій колега маємо спеціальні права на керування подібних плавзасобів. Для того, щоб навчати ще когось, необхідні певні дозволи та ліцензії. Їх також збираємо та формуємо для подальшого відкриття школи гондольєрів. Окрім того, що люди будуть вміти керувати гондолою, ми маємо домовленості з надзвичайниками області, аби ті дали ще й знання правил поводження на воді. Аби безпечно було рухатися не тільки самому гондольєру, а він би ще міг надавати допомогу, у разі потреби»,- продовжує пан Віталій.

Якими саме вправностями будуть володіти гондольєри для дотримання безпеки на воді, ми попросили пояснити начальника відділу з організації безпеки та супроводження лайфсейвінгу програм на об’єктах водної рекреації КП «Плесо» м. Києва Олександра Лешенюка.

«Відверто кажучи, з подібною пропозицією навчати гондольєрів наша служба стикається вперше. Це унікальний проєкт в Україні. І вважаю, він стане дуже корисним як для тих, кого будемо тренувати, так і загалу. Адже окрім правил безпеки на воді, ми також навчимо надавати першу медичну допомогу, як правильно діставати людей, які випадково потрапили у воду. Як заспокоїти, коли панікують. Ці уміння знизять чимало ризиків. Адже Південним Бугом будуть курсувати справжні професіонали, які не розгубляться у тій, чи іншій ситуації», -зауважив Олександр Олександрович.

Зі збільшенням кількості гондол також планують розв'язувати питання зі збільшенням кількості причалів вздовж берегів.

«Це допоможе нам розв’язати чимало питань. Я вже завдячую за підтримку адміністрації міста, організаціям, які тим, чи іншим чином пов’язані з організацією руху водного транспорту як на місцевому, так і національному рівні», - констатує Гуменюк.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар