Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 вересня 2021
11,3 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
У Вінниці людям, які беруть на виховання дітей, виплачують фінансову допомогу
23 липня 2020, 15:34
У Вінниці людям, які беруть на виховання дітей, виплачують фінансову допомогу

У Вінницькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжують впровадження послуги «Патронат над дитиною». Це вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім’ї на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин. Люди, які беруть на виховання дітей, отримують також зарплату у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць – наразі це понад 10 тисяч гривень.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні, сімейний патронат – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатних вихователів; комплексну підтримку батьків дитини у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин; за неможливості повернення дитини у свою сім’ю – пошук для неї нової люблячої родини.

 

 

«На жаль, цього року у нас не було взято патронат над жодною дитиною. А цього потребують діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них. Тому ми запрошуємо вінничан долучатися до цієї форми виховання. Деякі вінницькі діти дуже цього потребують», – зазначила директорка Міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталія Добровольська.

Сім’я патронатних вихователів може надати дитині в екстреному режимі «дах над головою», тимчасово прихистити до повернення у біологічну сім'ю або до усиновлення. Також дорослі можуть оцінити стан і розвиток дитини, допомогти в її реабілітації після насилля, жорстокого поводження, педагогічної занедбаності. Також в патронатну родину можуть брати дитину-інваліда для зміни вражень та перепочинку його батьків.

Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім'ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров'я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату. Такі люди отримують зарплату у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Наразі це понад 10 тисяч гривень.

Хто може стати патронатним вихователем:

  • Громадяни України віком до 60 років для жінок і до 65 років для чоловіків. Громадяни обов’язково мають мати «помічника», який допомагатиме у догляді, вихованні і розвитку дитини/дітей, і який спільно з патронатним вихователем проходить навчання та збирає всі документи. Різниця між патронатним вихователем та помічником, полягає у тому, що помічник не отримує плати за свою працю, та трудового стажу.
  • Мають позитивний досвід виховання дітей.
  • Мають житло (власне, орендоване чи на праві користування).
  • Не мають судимостей.
  • Стан здоров’я якого дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей.
  • Виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднується з іншою трудовою діяльністю (помічника не стосується)
  • Зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідних для кандидатів у патронатні вихователі.
  • Пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації, за результатами навчання за тренінговою програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі.

Більш детальна інформація у спеціалістів Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефоном: (0432) 67-04-60.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар