Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 лютого 2020
4,1 °C
небольшой снег

Новини

Вінниця
У парку “Хімік” влаштують “Вибух”, “Розчинення” та “Лавку добросусідства”
25 лютого 2019, 17:45

Нагадаємо, що над концепцією перетворення занедбаного вінницького парку на Замості працювали кілька місяців команди урбаністів та архітекторів з різних міст. Після проведення Архітектурної майстерні “Створення парку “Хімік”: від концепції до об’єкту”, в Інституті розвитку міст обрали переможця з трьох команд, які подавали свої заявки на конкурс. Відтак, виграла ідея команди урбаністів з Одеси у складі Черната Євгена, Чернат Ганни, Варваніни Анастасії, Боровик Дар’ї.

Проте перед презентаціями проектів, організатори коротко нагадали про етапи, які довелося пройти за час роботи з парком «Хімік», зокрема публічні обговорення безпосередньо в парку, консультації з місцевими фахівцями та міжнародним фаховим консультантом, урбаністичний аналіз території, обрання проекту Демонстраційним в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст», Архітектурну майстерню, створення фінального бачення Концепції.

Одесити запропонували проект під назвою “Хімія соціальних зв’язків” із поділом парку на зони «Вибух», «Реакція» та «Розчинення» – він і ліг в основу концепції, яка була винесена на фінальне обговорення.

Запропонована концепція парку на Замості передбачає створення оригінальної «лавки добросусідства» як ключового об’єкту соціальної взаємодії у парку, облаштування кількох дитячих майданчиків – як для наймолодших, так і для активних підлітків, а також планується організація бігового маршруту та спортивних об’єктів – спортивного майданчика і зони тренажерів.

Як зазначили в “Інституті розвитку міст”, фінальна Концепція зберегла принципи базової концепції, яку було узгоджено з мешканцями 17 листопада та набула таких додаткових рішень:

  • образ, ідея парку «Хімік» – у хімії відчуттів в парку, де є три зони: зона хімічної «реакції», з максимальною соціальною взаємодією (простір головної алеї і ключової локації), зона «вибуху», де дитячі активності і спорт створюють динамічну атмосферу та зона «розчинення» у природі – де максимально зберігається відчуття перебування у лісі;
  • планувальна схема парку тепер формується не транзитами через парк, а дає кращі можливості для перебування у парку – створюються декілька майданчиків (мультифункціональний, дитячий та спортивний), пов’язаних між собою хвилястою прогулянковою алеєю, головна алея модернізується завдяки клумбам нової конфігурації і стає менш строгою;
  • ключова локація об’єднала в собі дві зони – теперішній дитячий майданчик та зону відпочинку біля будиночку-альтанки, який полюбили підлітки. Її неперервна лавочка по периметру має за задумом авторів з Одеси назву «лава добросусідства» та символізує об’єднання мешканців. Крім того тут передбачено дитячу зону для найменших із пісочницею, інклюзивною каруселлю, лазальними колодами, штучним гумовим пагорбом та кількома стилізованими дощовими навісами, запропонованими командою з Києва, а також інклюзивний помост-сцена.

«Саме ця синергія, постійний діалог та взаємодія, обмін думками та ідеями допомогли нам усім разом прийти до того рішення, яке сьогодні представлене для обговорення. Почавши із вивчення громадської думки, дослідження потреб мешканців, урбан-аналізу території ми пройшли довгий шлях і сподіваємось, що фінальне рішення максимально враховує побажання користувачів парку та справді може претендувати на те, щоб стати їх Парком Мрії», – директорка «Інституту розвитку міст» Аліна Дяченко.

Так виглядає пропозиція одеських урбаністів у графічному зображенні:

Окрім того організатори заходу продемонстрували і проект, який розробили вінницькі урбаністи під назвою “Природні стосунки”. Зокрема вінницька команда запропонувала створити у парку сітку доріг у формі хімічних форм та елементів. Вінничани запропонували поділити парк на три зони: спорт-зону, тиху зону та місце для вигулу собак. А також подали ідею висадити в парку значно більше різноманітної рослинності, ніж там є зараз та зробити вуличний кінотеатр.

​​​​​​​

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар