На Вінниччині йде посадка лісу під час якої планують створити 720 га культур. Основною лісотвірною породою подільських дібров став дуб звичайний та інші цінні деревні види, серед яких провідне місце займає й горіх чорний.
“Сьогодні усі лісництва Жмеринського лісгоспу для весняної посадки використовують власний посадковий матеріал. З горіхом чорним планується створити 99 га майбутнього лісу, з них 2 га - це чисті культури, але в більшості горіх чорний вводиться як супутня порода. Для цього буде висаджено 73,2 тисячі штук сіянців. Минулого року у теплично-парниковому господарстві лісгоспу було вирощено 104 тис. шт. стандартних сіянців горіха чорного, тож садивного матеріалу більш, ніж достатньо”, - йдеться у повідомленні.
Горіх чорний - це інтродуцент родом з Північної Америки, який раніше у лісах Вінниччини не зростав. Однак згодом порода надзвичайно добре акліматизувалася у подільській місцевості, особливо у сусідстві з дубом звичайним.
“Відзначається інтенсивним ростом, особливо в молодому віці: щорічний приріст у висоту може досягати до 1,5 метра (у залежності від погодних умов), а в діаметрі - до 2 см. А ще ця порода стійка до хвороб, шкідників, зимо- та посухостійка. Це особливо актуально у зв’язку із глобальними процесами зміни клімату та зниженням рівня ґрунтових вод”, - додали лісники.
Загалом держпідприємства лісового господарства Вінниччини вирощують чорний горіх вже понад 30 років. Така деревина втричі цінніша за звичайний дуб.
Додати коментар