Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
16 травня 2022
15,6 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
У лісах Вінниччини висаджують чорний горіх
06 квітня 2022, 21:09
У лісах Вінниччини висаджують чорний горіхУ лісах Вінниччини висаджують чорний горіх

На Вінниччині йде посадка лісу під час якої планують створити 720 га культур. Основною лісотвірною породою подільських дібров став дуб звичайний та інші цінні деревні види, серед яких провідне місце займає й горіх чорний.

“Сьогодні усі лісництва Жмеринського лісгоспу для весняної посадки використовують власний посадковий матеріал. З горіхом чорним планується створити 99 га майбутнього лісу, з них 2 га - це чисті культури, але в більшості горіх чорний вводиться як супутня порода. Для цього буде висаджено 73,2 тисячі штук сіянців. Минулого року у теплично-парниковому господарстві лісгоспу було вирощено 104 тис. шт. стандартних сіянців горіха чорного, тож садивного матеріалу більш, ніж достатньо”, - йдеться у повідомленні.

Горіх чорний - це інтродуцент родом з Північної Америки, який раніше у лісах Вінниччини не зростав. Однак згодом порода надзвичайно добре акліматизувалася у подільській місцевості, особливо у сусідстві з дубом звичайним.

“Відзначається інтенсивним ростом, особливо в молодому віці: щорічний приріст у висоту може досягати до 1,5 метра (у залежності від погодних умов), а в діаметрі - до 2 см. А ще ця порода стійка до хвороб, шкідників, зимо- та посухостійка. Це особливо актуально у зв’язку із глобальними процесами зміни клімату та зниженням рівня ґрунтових вод”, - додали лісники.

Загалом держпідприємства лісового господарства Вінниччини вирощують чорний горіх вже понад 30 років. Така деревина втричі цінніша за звичайний дуб.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар