Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 вересня 2021
7,2 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Тьютор: у Вінниці відкрили курси, де навчають помічників дітей з інвалідністю.
18 червня 2020, 11:32
Тьютор: у Вінниці відкрили курси, де навчають помічників дітей з інвалідністю.

За два тижні у Вінниці з’явиться нова посада – тьютор. Це будуть помічники дітей з інвалідністю, серед них переважно – батьки самих дітей. Зараз вони проходять двотижневі підготовчі курси у реабілітаційному центрі «Гармонія», вже згодом «заступлять» у дві вінницькі школи.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Віта».

Яна Маруз супроводжує донечку в школі, тож виконує функцію тьютора вже давно. «Я вже тьютором працюю неофіційно три роки. Але ні грошей не отримую і мушу бути в школі», – каже Яна.

Зробити посаду персонального асистента дитини офіційною допоможе проект, який запустили у Вінниці.

«Вінниччина сьогодні має унікальну можливість апробувати проект. Тобто налаштувати той стандарт, який потім за виходом апробації буде нормативним документом. В цьому документі до найменших дрібниць буде прописаний, як має працювати асистент. З обласного бюджету виділено більше 160 тисяч гривень. Частина коштів піде на оплату тим, хто виявив бажання апробувати, як це бути асистентом», – каже Наталя Заболотна, директорка департаменту соціальної та молодіжної політики, заступниця голови ОДА.

Навчати взялися місцеві експерти. За два тижні планують дати базові знання першій десятці майбутніх тьюторів.

«В мене троє дітей, одна з яких перехворіла раком крові. Після цього ми зрозуміли, що хочемо допомагати різним діткам, які проходять важкі випробування», – каже Олька Сич, навчається на тьютора.

Готова працювати з дітками і пані Світлана. Вона приїхала до Вінниці зі Жмеринки разом із донькою. Її донька Ліза каже, що скучила за школою. І мама, і донька сподіваються, що в новому навчальному році до школи ходитимуть вдвох.

«Якщо я буду асистентом якоїсь ще дитини, окрім своєї, то мій досвід пригодиться. По-перше, це терпіння і розуміння потреб дитини – попити водички, чи сходити в туалет. Також прогулятися по дворі, то треба допомогти вдягнутися, взутися», – розповідає Світлана Ромпович, навчається на тьютора.

Головна проблема – нерозуміння. Адже вчитель може легко сплутати звичайний дискомфорт із погіршенням стану здоров’я. Тому на курсах навчають, як працювати з дітьми з аутизмом, гіперактивність, синдром Дауна. Також якщо в дітей є цукровий діабет. Навчатимуть експерти, які «з середини» знають, як допомогти дитині.

«Без адаптації, психологічної підтримки дитину «витягти» неможливо. Тому асистент дитини – буде дуже фаховий спеціаліст, який буде розуміти інклюзивні процеси глибинно», – каже Тетяна Баранцова, урядова уповноважена з прав людей з інвалідністю.

Навчають майбутніх тьюторів на базі центру «Гармонія». Після закінчення навчання мами і тати – тьютори «заступлять» на свої пости у двох вінницьких школах.

Фото та відео
Вбудована мініатюра
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар