Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
14 квітня 2021
12,9 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Створили віртуальне видання про історію магдебурзького права у Вінниці
17 вересня 2020, 15:37
Створили віртуальне видання про історію магдебурзького права у Вінниці

У Вінниці створили віртуальний бібліографічний покажчик «Історія магдебурзького права у Вінниці». У виданні є книги та публікації, надруковані в газетах і журналах чотирма мовами.

Про це повідомили у Центрі історії Вінниці.

«У 2020 році вінницьке самоврядування відзначає свою 380-ту річницю. 30 травня 1640 р. Вінниця отримала «самоврядність на Магдебурзькому праві». Відділом краєзнавства Вінницької обласної універсальної бібліотеки ім. Тімірязєва спільно з Центром історії Вінниці до цієї дати підготовлено віртуальний бібліографічний покажчик «Історія магдебурзького права у Вінниці». Видання включає книги, публікації, надруковані в газетах, журналах, наукових збірниках українською, російською, польською, німецькою мовами.

Покажчик призначений для працівників органів місцевого самоврядування, істориків, правознавців, студентів, бібліотечних працівників, усіх, хто цікавиться історією і розвитком місцевого самоврядування», – пишуть в Центрі історії Вінниці.

Магдебурзьке право – найпоширеніший варіант німецького права, що сформувався у XII ст. в м. Магдебург та поширився на терени Центральної та Східної Європи. Отримання права передбачало автономність та міську самоврядність з власним судочинством, яке здійснювалося через виборні органи – раду і лаву або дідичного війта, відповідні правові умови розпорядження майном, збору податків, свободу вибору занять та необхідність сплати податків як феодальної ренти.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар