Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
29 червня 2022
30,7 °C
дождь

Новини

Вінниця
Студентські гуртожитки вінницьких університетів: вартість і умови проживання. Фото
09 листопада 2021, 15:22
Студентські гуртожитки вінницьких університетів: вартість і умови проживання. Фото

Гуртожиток – місце де студент проводить більшу частину свого часу, де відпочиває, навчається і де починає самостійне життя. Наскільки комфортні студентські гуртожитки вінницьких університетів? Чи забезпечені студенти, необхідними зручностями? Скільки платять за проживання?

Гуртожиток №1 Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова (ВНМУ)

Гуртожиток знаходиться майже на території університету, тому дорога до навчального корпусу займає декілька хвилин.

Вартість проживання в середньому 400 гривень за місяць.

«Проблема, це те, як отримати місце в гуртожитку. Треба мати або вдачу, або продати душу дияволу, або мати багато пільг. Дуже багато студентів, місць мало. Якщо в тебе немає пільг, отримати місце в гуртожитку дуже важко. Краще дають гуртожиток, якщо ти в Студраді, або в спортивних секціях», - каже Світлана.

«Кожного року ми маємо виселятися з гуртожитку. В кінці червня ми маємо зібрати речі, здати пропуски і виїхати, а в серпні потрібно знову чекати наказу про поселення. І це лотерея щоразу чи будеш в наказі, чи ні», - додає дівчина.

Кімнати на чотирьох. Є читальна зала куди можна піти, якщо заважає шум сусідок.

«В нас гуртожиток після ремонту, в кімнатах комфортно. Проблема - це душ, кухня, і їх чистота», - говорить студентка.

Скаржаться студенти на тарганів: «Скільки б не виводили, яка б не була чистота, таргани все одно є».

Пропускна система сувора, мешканців пускають до 23:00, гостям вхід заборонений.

«Багатьох не влаштовує графік запуску в гуртожиток. Раніше вільно можна було заходити до 00:00, тепер до 23:00. Якщо потрібно зайти пізніше доводиться вислуховувати моралі від вахтера і пояснювати чому запізнився. Хоча, пропускати мають цілодобово», - каже Світлана.

Душ працює лише з 17:00 години до півночі по вівторкам, четвергам, суботам та неділям.

Гуртожиток №5 Вінницького національного медичного університету імені. М.І.Пирогова (ВНМУ)

У цьому гуртожитку ще не закінчені ремонтні роботи, тому комусь може дістатися кімната з цвіллю та поганими умовами, а комусь відремонтована.

«Частина кімнат нормальні, а частина в поганому стані. 70% тут іноземці зі своїми культурними звичками, що теж впливає на умови», - ділиться студентка.

Донецький національний університет ім. Василя Стуса

Університет не має власного гуртожитку. Тому, із ситуації виходять домовляючись з іншими гуртожитками, де у користування їхнім студентам виділяють декілька поверхів.

Ми побували у одному з них – це гуртожиток Вінницького Кооперативного Інституту, що знаходиться за адресою: вулиця Академіка Янгеля, 63.

Студенти Донецького університету розташувалися на 2-3 поверсі.

Вартість проживання 700 гривень в місяць.

«Це набагато дешевше ніж винаймати квартиру, ми платимо 700 гривень за місяць. Нас четверо в кімнаті. Чергуємо на кухнях і в коридорах» - розповідає студентка.

Розташування: спальний район міста, 10 хвилин транспортом до центру міста та 20 хвилин до університету.

«Зручно, бо сюди ходять майже всі тролейбуси, дві маршрутки. Їхати 20-15 хвилин, пів години це максимум. Сідаєш на зупинці біля університету і без пересадок добираєшся сюди», - каже Олена.

На поверсі є дві кухні, туалет та ванна кімната загального користування.

«Меблі нормальні, ліжка нормальні, не скаржуся. Плити нормальні, холодильником я не користуюся, в нас в деяких кімнатах є свої, які ми винаймаємо» - говорить Дарія.

Кухні оснащені газовими плитами, холодильником, столами та рукомийником. Ванна кімната налічує дві душові кабінки, працює з них здебільшого одна. Помітна пліснява.

«Іноді немає гарячої води коли з бойлера виплескується, тоді нагріваємо в чайниках» - каже дівчина.

Під час дистанційного навчання з гуртожитка примусово не виселяють.

Вінницький національний технічний університет.

Гуртожиток №4.

Вартість проживання відрізняється в залежності від пори року, від 450 грн на місяць у період з травня по вересень, до 800-900 гривень у період з листопада по березень. В середньому виходить близько 600-650 гривень на місяць.

«Додаткових зборів немає, враховуючи різницю в ціні з квартирою, і прийнятні умови проживання, це вигідна пропозиція».

Більшість кімнат у нормальному стані, проте є кімнати у яких не завадить зробити косметичний ремонт.

«Кімнати нормальні. Якщо заклеїти вікна, то в кімнаті взимку не холодно, і тепла батарей вистачає. Влітку навпаки, через матеріали стін, у кімнатах (на верхніх поверхах) дуже жарко. Місцями застаріла сантехніка», - говорить Олександр.

Поспілкувавшись зі студентами ми з’ясували за якими критеріям вони обирали між гуртожитком і орендою квартири.

Основна причина поселення саме в гуртожиток - зручне місце розташування гуртожитків. Усі гуртожитки і навчальні корпуси університету знаходяться в межах одного кварталу, від будь якого гуртожитку до найвіддаленішого корпусу можна дійти пішки за 15 хвилин.

Під час дистанційного навчання студентам, які прописані у гуртожитку треба було платити фіксовану суму в місяць, але вона складала 200 гривень.

Мешканці гуртожитку кажуть, що відношення з боку адміністрації суворе у зв’язку з карантиними обмеженнями: «не пускають навіть родичів».

Вінницький Педагогічний Університет

Гуртожиток №4Б.

Вартість проживання 520 гривень в місяць, додатково є збір на страхування 400 гривень в рік.

Розташування зручне, зазначають студенти. Гуртожитки знаходяться неподалік самого університету і дорога пішки займає 10 хвилин.

Кімнати та санвузол потребують ремонту, кухня та коридори у нормальному стані.

«Проблем глобальних немає, хіба що можна покращити стан кімнат, не те що він жахливий, але можна краще», – каже Богдан.

На період дистанційного навчання щоб зберегти місце потрібно було платити повну вартість.

Гуртожиток №2 від Вінницького національного аграрного університету (ВНАУ)

Вартість проживання – 520 гривень в місяць.

У гуртожитку №2 живуть технологи, агрономи і механіки. Студенти розповіли про життя та внутрішній розпорядок цієї установи. Вони попросили залишитися анонімними, адже за такі коментарі, як мінімум будуть відробляти, а як максимум - може бути моральний тиск, чи навіть виселення.

В гуртожитку є таргани. На вихідні та свята гарячої води немає. Діє система «штрафів».

«За будь-який шум, алкоголь, нетверезий стан – штраф 50 годин відробітку. Їдеш різати дрова, згрібати листя, яке падає з дерев, виносити сміття. Отак списують години», - каже студент.

«Є ліфт, але його закрили і вже багато років не включають. Хто живе на 9 поверсі потрібно весь час ходити по сходах. Сміттєпровід заварили і сказали носити на смітник за 100 метрів від гуртожитку. Деякі студенти виражають своє невдоволення залишаючи біля цих сміттєпроводів сміття. Але його доводиться прибирати тим, кому потрібно відпрацьовувати години», - ділиться реаліями Ілля.

В кімнаті по 3-4 людини, з кожного по 520 гривень в місяць.

«Вартість для таких умов, я вважаю висока. 2200 гривень за кімнату – це виходить практично вартість оренди в квартирі в дальніх районах».

Чи дотримуються гуртожитки карантинного режиму?

Серед перелічених вище гуртожитків від навчальних закладів було виявлено ряд порушень протиепідемічних заходів. Серед порушень: відсутня термометрія, немає деззасобів в місцях загального користування, працівники працюють без засобів індивідуального захисту, відсутні елементарні засоби особистої гігієни (серветки, одноразові рушники, мило).

Варто зазначити що більшість гуртожитків все ж дотримуються карантинних обмежень, що стосується відвідування. Пропускний контроль посилили і не пускають навіть рідних.

Теперішній стан гуртожитків, що надаються закладами вищої освіти не можна назвати комфортними чи затишними. Проте, влада обіцяє змінювати ситуацію. В серпні 2021 року на виконання Указу Президента Уряд схвалив Концепцію Державної цільової соціальної програми відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання здобувачів освіти закладів вищої освіти на 2022–2026 роки.

«Команда МОН починає роботу над масштабною Державною програмою з відновлення та розбудови мережі гуртожитків закладів вищої освіти. Студенти під час навчання в університетах мають проживати в якісних та доступних гуртожитках. Нашим спільним завданням є покращення умов їх проживання, навчання та відпочинку, забезпечення доступності гуртожитків для осіб з особливими освітніми потребами. Комфорт перебування студента у ЗВО є невід’ємною складовою цілісного освітнього процесу, а тому ця програма, вважаю, надзвичайно важлива та необхідна в межах реформи вищої освіти», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Гуртожитки медичного університету

Гуртожиток педагогічного університету

Гуртожиток технічного університету

Гуртожиток аграрного університету

Гуртожиток ДонНУ

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар