Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
07 березня 2021
1,7 °C
переменная облачность

Новини

Вінниця
СКАНДАЛ У КРИЖОПОЛІ З ПОРОДІЛЛЕЮ ТА МЕДИКАМИ. ЖІНКА НАПИСАЛА ЗАЯВУ ДО ПРОКУРАТУРИ
10 вересня 2020, 17:39
СКАНДАЛ У КРИЖОПОЛІ З ПОРОДІЛЛЕЮ ТА МЕДИКАМИ. ЖІНКА НАПИСАЛА ЗАЯВУ ДО ПРОКУРАТУРИ

16-річна породілля жаліється, що її не лікували, а вичитували: «Менше ноги треба було розставляти»...

Мешканка села Городище Піщанського району Ольга Христич, звинувачує співробітників Крижопільської лікарні у халатності, яка призвела до того, що її новонародженого сина забрали до обласної реанімації. Більш того, за словами новоспеченої мами, під час пологів її принижували, а після натякали про матеріальну винагороду. Тож мовчати вона більше не хоче і готова добиватись покарання причетних.

– Мене виховували прийомні батьки, нещодавно я розписалась із коханим Павлом та очікувала на появу малюка. Вирішила народжувати у Крижополі, бо там я певний час проживала і ставала на облік. Вагітність протікала нормально, тільки на 34-му тижні мене шпиталізували через проблеми з нирками. Після крапельниць виписали. А вже на 40-му тижні став тягнути живіт, активно билась дитинка, я відразу зателефонувала завідуючій відділення. Проте вона відповіла, що ще рано, слід дочекатись відходження вод. Невдовзі це сталось, почались болючі перейми.

За 25 хвилин ми з чоловіком вже були у пологовому. Медики змусили на місці півтори години присідати на «шведській стінці» та тужитись. А тоді перевели на крісло. Потуги давались важко, бо не було перейм, нічого не виходило. Тому я запропонувала зробити надріз. Та медики відповіли, що народжу сама. Від болю я сильно кричала, але завідуюча заявила, що «не треба було у 16 років розставляти ноги, щоб потім тут влаштовувати шоу». Зрештою, мені таки провели епізіотомію, але дитинка при народженні не закричала і була темно-синього кольору. У її легенях було багато вод, — каже Ольга Христич. – Медики стали у всьому звинувачувати мене. Нам пощастило, що у сусідньому відділенні був дитячий реаніматолог, він зумів надати допомогу моєму синочку. Навіть вона казала, що такий випадок за все життя зустріла вперше. Після порятунку дитя забрали до реанімації у Вінницю, лікарка дозволила їхати за нею. Але завідуюча не відпустила, мовляв, я ще слабка. Зрештою, за три дні до мене ніхто навіть не підійшов. Довелось скаржитись головному лікарю. У моїй виписці взагалі написано, що пологи приймав інший лікар, я його навіть в очі не бачила. А завідуюча заявила, що можна було б і якось віддячити, бо могла б залишитись без дитини. Та хіба нам до цього? Зараз нашому хлопчику вже краще, його 17 серпня перевели з реанімації у звичайну палату. І після тесту на Ковід нас мають до нього допустити. Зазначу, що це вже не перший випадок такого ставлення і «професіоналізму» медиків. Тому більше мовчати не будемо. Тим паче, ніхто не знає, як це все обернеться для нашого синочка Адольфа.

Завідувачка пологового та гінекологічного відділення КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» Євгенія Поліщук звинувачення відкидає й зовсім по-іншому трактує інцидент.

– У мене просто слів нема, як боляче та неприємно все це чути на свою адресу та колег. Пацієнтка поступила до нас у потужному періоді, як вона транспортувалась з району – ми не знаємо, бо вона їхала своїм автомобілем. Я приймала ці пологи, і вони велись згідно з протоколом. Сталась аспірація чистими навколоплідними водами. Є таке ускладнення пологів. Тим більше, слідкувати, які були пологи, ми не мали змоги, оскілька жінка звернулась до нас під кінець другого періоду пологів, коли вже саме народжується дитина. На пологах були три лікарі, ми навіть відтермінували проведення кесарського в іншої пацієнтки, щоб допомогти цій жінці. Ми викликали неонатолога та реаніматолога, в повному обсязі вся допомога надавалась.

Як себе поводила ця породілля, я теж мовчати не хочу. Вона нам мало всі зуби не повибивала, махала руками та ногами. Робила вигляд, що втрачає свідомість. Коли на виході дитинка, то тут потрібні власні зусилля та старання. Вона не старалась і влаштовувала такий концерт при 10-ти наших співробітниках. Ніхто Ольгу не ображав, навпаки, коли заклад отримує кошти за кожні пологи, ми всі боремось за пацієнтів і раді, коли вони до нас повертаються знову. Ніяку винагороду ніхто не просив, це наклеп.

Більш того, Ольга з чоловіком знайшли мій номер, писали у Вайбер щодо партнерських пологів. Але я не раз пояснювала, що у карантин це заборонено. А після пологів, оминувши мене як лікаря та завідуючу, чоловік пішов у адміністрацію та вимагав на другий день виписати жінку. Я не дала згоду, адже пацієнтка була ослабленою і сама потребувала догляду. Дуже неприємно, що так сталось, це просто такі скандальні люди… Ми зробили все, що могли, але ж краще звинуватити медицину.

Тим часом Ольга Христич із чоловіком Павлом вже написали заяву до прокуратури, де просять надати належну правову оцінку даній ситуації. У свою чергу, лікарі додають – будуть захищатись та відстоювати свою правду. 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар