Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
06 лютого 2023
-4,5 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
Сергій Моргунов доручив пришвидшити процес приведення до належного стану найпростіших укриттів у закладах освіти, у тому числі у контексті їхньої підготовки до опалювального сезону. На цьому він наголосив сьогодні під час інспекції одного з таких захисних
07 вересня 2022, 16:43
Сергій Моргунов доручив пришвидшити процес приведення до належного стану найпростіших укриттів у закладах освіти, у тому числі у контексті їхньої підготовки до опалювального сезону. На цьому він наголосив сьогодні під час інспекції одного з таких захисних

Міський голова зазначив, хоча Вінниця почала готувати школи до офлайн-навчання ще з червня, ця робота потребує ресурсів та часу.

?«На сьогодні на усі школи та дитячі садочки виділено 50,6 мільйона гривень, – зазначає Сергій Моргунов. – З них 36,3 мільйона – це кошти на капітальні видатки на проведення ремонтів. Також були виділені кошти на придбання біотуалетів, на освітлення та закупівлю генераторів. Адже деякі школи, де є можливість по місткості, можуть використовуватися також як пункти обігріву для населення. А у випадку необхідності, коли може виникнути така надзвичайна ситуація, що не буде ні електроенергії, ні газу, – і для приготування їжі. Для цього школою закуповується потужний генератор на 24 кВт, аби готувати їжу у шкільному харчоблоці. Це велика робота, але нам необхідно зробити її, принаймні, до кінця вересня цього року по всіх школах, щоб ми могли повноцінно забезпечити офлайн-навчання».

Загалом із 44 шкіл, які знаходяться на території громади, найпростіші укриття наявні фізично у 30 закладах. 14 шкіл не мають підвалів. П’ять з них заключили угоди з сусідніми організаціями, які мають відповідні захисні споруди в 500 метровій доступності.

Усі укриття мають відповідати затвердженим вимогам, зокрема мають бути запасні виходи, освітлення, санвузол, меблі, вентиляція тощо. Це передбачено рекомендаціями Державної служби з надзвичайних ситуацій.

?«Нам дістався досить важкий спадок: в основному всі школи, заклади освіти будувались під час Радянського Союзу і в жодному закладі освіти не передбачалось укриття. Ми адаптуємо підвальні і цокольні приміщення під найпростіші укриття, – зазначила директор департаменту освіти Оксана Яценко. – Щоб ці приміщення виконували функції укриття, мають бути дотримані вимоги ДСНС. Зокрема, у вимогах передбачена точка Wi-Fi. Це пов'язано не так з освітнім процесом, як з системою оповіщення. Якщо люди спускаються, вони мають чути про початок та відбій тривоги».

Оксана Яценко повідомила, що у серпні Мінцифри оголосило про проєкт щодо підключення закладів освіти до Wi-Fi.

?«25 подали заявку на Мінцифри, 6 закладів підключили самостійно Wi-Fi. Тому в тих приміщеннях, де дозволяє квадратура, площа та умови – там може продовжуватися освітній процес. І це важливо, тому що нашим дітям потрібен безперервний процес і відчуття безпеки», – додала вона.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар