Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
29 січня 2022
-0,8 °C
небольшой снег

Новини

Вінниця
Ресторан у Вінниці назвав прохання перейти на українську «політично мотивованим» і запропонував говорити італійською
06 грудня 2021, 18:31
Ресторан у Вінниці назвав прохання перейти на українську «політично мотивованим» і запропонував говорити італійською

У вінницькому ресторані Pasta e Vino — Piazza Beatrice офіціант під час обслуговування відмовився перейти з російської на українську. Коли відвідувачі поскаржилися на це в інтернеті, ресторан назвав звинувачення «політично мотивованим».

Про це у Facebook розповіла відвідувачка закладу Юлія Рюхова, ресторан оприлюднив відповідь у своєму профілі на Google Maps.

Рюхова розповіла, що 5 грудня снідала у цьому ресторані з чоловіком. Однак офіціант на прохання розмовляти українською відповів, що спілкування російською — це його конституційне право.

За словами жінки, після цього адміністраторка намагалася виправдати офіціанта і сказала, що він із Донецька. Потім на цю ситуацію поскаржилися в Google Maps.

Адміністрація закладу відповіла, що така оцінка їхньої роботи нібито є «політично мотивованою»«Пропонуємо одразу переходити на італійську. Ми все ж таки італійський ресторан», — написали там.

Відповідь адміністрації закладу на критику

Відповідь адміністрації закладу на критику

Згодом у Google Maps заклад зазначив, що підтримує закон про мову й не відмовляється обслуговувати українською. Натомість на негативні коментарі ресторан відповідав так: «Ви є людиною, що не має власної думки і дозволяє себе використовувати. Вітаю».

Ми звернулися по коментар до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.

Обслуговування українською

З 16 січня в Україні набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», за якою вся сфера обслуговування має перейти на українську.

Де б ви не отримували послугу ㅡ у супермаркеті, банку, кав'ярні чи інтернет-магазині ㅡ вас мають обслуговувати державною мовою.

Водночас інформація може дублюватися іноземною мовою, а на персональне прохання клієнта обслуговувати можуть мовою, що прийнятна для обох сторін. 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар