Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 вересня 2021
11,3 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Підземелля Вінниці хочуть детально дослідити
08 липня 2020, 13:37
Підземелля Вінниці хочуть детально дослідити

Розробляють історико-архітектурний план міста.

Реалізовує задумку Український державний інститут культурної спадщини на замовлення Вінницької міської ради. На основі створеного плану плнують провести дослідження культурного шару, в тому числі й підземель.

За словами мера міста, напрацьовується археологічний атлас. Цю роботу координує Вінницький обласний краєзнавчий музей. Створббть також програму археологічних розкопок на наступні 5 років, цим займається департамент архітектури та містобудування Вінницької міськради 

«Історико-архітектурний план міста Вінниці – це фактично стратегія, на основі якої будуть відбуватися усі наступні кроки з дослідження культурного шарує. І це стосується не тільки питання підземель, тому що Вінниця належить до списку історичних міст, і тут є багато будівель та в цілому історичних місць, на які потрібно звертати увагу. Розраховуємо, що Міністерство культури затвердить готовий план уже цієї осені», – уточнив Сергій Моргунов.

На реалізацію проєкту відвели 5 років і 1 млн грн з місцевого бюджету. Результатом має стати чіткий алгоритм того, як вінничанам у подальшому досліджувтаи історичну спадщину міста.

«Одна справа знайти «родзинку» для міста Вінниці, важливу історичну спадщину, в тому числі й під землею, інше – просто старий підвал старої будівлі і вже говорити про те, що це представляє собою якусь цінність і вкладати туди мільйони гривень. Тому ми повинні виважено діяти в цьому напрямку, так, як це робиться у цивілізованих європейських країнах. Але я точно переконаний, що виконання комплексної роботи – це важливий напрямок на майбутнє для посилення привабливості міста Вінниці», – резюмував міський голова Вінниці.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар