Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
28 березня 2020
10,8 °C
облачно с прояснениями

Новини

Вінниця
Петиція: вінничани хочуть розділяти сміття, але немає контейнерів
30 липня 2019, 09:17

Вінничани просять встановити сміттєві контейнери окремо для пластику, паперу, скла, металу, небезпечних побутових відходів. Вже написали відповідну петицію до міської ради. За день звернення підписали 111 людей. Сьогодні, 25 липня 2019 року, на сайт вінницької міської ради виклали петицію «Встановити спеціально обладнані контейнери для роздільного збору сміття». Авторка Ірина Ластовецька зазначає, що у 2018 році Україна увійшла у топ-10 країн з найбільшою кількістю сміття (за версією агентства 24/7 Wall Street). Так, щорічно в Україні виробляється 10,6 тонн сміття на одного мешканця. Натомість переробляється лише 3,2% відходів.  — Більша частина з 26 мільйонів метричних тонн відходів в Україні є твердими побутовими відходами і сільськогосподарськими відходами, включаючи сміття, вироблене в господарствах, та відходи добрив та пестицидів з полів. Через об’єми накопичених в Україні відходів її можна віднести до однієї з найбільш техногеннонавантажених країн світу. У досвіді поводження з відходами Україна на кілька десятиліть відстала від розвинених країн Європи, — зазначає вінничанка. Ластовецька зауважує, що серед вінничан спостерігається стрімкий ріст соціального запиту на екологічний роздільний збір твердих побутових відходів. — На жаль, містяни не мають змоги нормально сортувати сміття, оскільки на смітниках відсутні відповідні контейнери для збору паперу, металу, скла і пластику та контейнерів для небезпечних відходів. Саме тому актуальним є питання встановлення на території міста спеціалізованих контейнерів для окремого збору твердих побутових відходів, в тому числі небезпечних, — пропонує активістка.

Що пропонує автор звернення:

  • Встановити на території Вінниці спеціально обладнані контейнери для роздільного збору сміття (сировини), а саме окремо для: пластику, паперу, скла, металу, небезпечних побутових відходів (градусників, використаних ламп та елементів живлення).   
  • Забезпечити вчасну передачу цієї сировини до пунктів переробки та/або утилізації.  Організувати та забезпечити розміщення соціальної реклами щодо необхідності сортування сміття (сировини). 
  • Забезпечити організацію заходів щодо інформування населення м. Вінниці про правила поводження з відходами, їх сортування в тому числі небезпечних. 

Станом на 25 липня петицію підписали 111 осіб з 350 необхідних. Звернення можна підтримати ТУТ. Нагадаємо, минулого року перші підземні баки для сміття з'явилися у Вінниці. Біля них немає смороду і розкиданого непотребу. Ззовні контейнерів не видно, лише сміттєприймачі, куди потрібно вкидати пакети та пляшки. Користуватись ними досить просто, варто лише ногою натиснути на важіль, що відкриває кришку. Наразі в місті 3 контейнери для сухих відходів, стільки ж для вологих.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар