Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
16 травня 2022
15,6 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
На Вінничині відремонтували дерев’яний храм, якому більше 100 років
16 лютого 2022, 17:49
На Вінничині відремонтували дерев’яний храм, якому більше 100 років

У селі Заозерне Гайсинського району, що на Вінниччині, освятили відновлену після капітального ремонту Свято-Миколаївську церкву. Її звели ще у 1899 році. Храм повністю дерев’яний і містить кілька поверхів. Відтак ремонт розтягнувся на місяці. Майстри спершу укріпили фундамент, потім шар за шаром знімали нашарування фарби на зовнішніх стінах, замінювали старі прогнивші дошки на нові, фарбували і лакували. Крім того, у середині церкви замінили систему електропостачання та подбали про пожежну безпеку. Як повідомив під час освячення храму настоятель Свято-Миколаївської церкви ієрей Вадим, відновлення святині коштувало 290 тис. грн, з них кошти обласного бюджету – 100 тис. грн.

«Провести ремонтні і відновлювальні роботи в храмі вдалося завдяки зусиллям багатьох небайдужих людей, – каже настоятель церкви. – Загальна вартість проєкту склала 290 тис. грн, з них кошти обласного бюджету – 100 тисяч гривень, які виграла Ладижинська міська рада у конкурсі «Комфортні громади». До співфінансування також долучилася Гайсинська районна рада, а також низка громадських, благодійних організацій та бізнес-структур. На освічені храму всі причетні до його відновлення отримали подяки і грамоти від релігійної громади».

До слова, Село Заозерне до 1965 року мало назву Паланка, що походить з турецької мови і перекладається як «фортеця». Його заснували козаки на початку XVІІ ст. в часи Богдана Хмельницького. За чотири століття село пережило безліч сумних і радісних подій. Так, у 1672 році село було повністю спалене турками, але відновлене селянами. Пізніше ці землі належали польським магнатам Собанським, які господарювали на них до 1917 року.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар