Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 січня 2022
-2,8 °C
небольшой снег

Новини

Вінниця
На Вінниччині відреставрують піаніно Миколи Леонтовича: обласний краєзнавчий музей виграв грант
09 серпня 2021, 18:43
На Вінниччині відреставрують піаніно Миколи Леонтовича: обласний краєзнавчий музей виграв грант

У вересні 2021 року на реставрацію відправляться унікальні пам’ятки з колекції музею всесвітньо відомого композитора, диригента, фольклориста, педагога i громадського діяча, автора легендарного «Щедрика» Миколи Леонтовича.

Піаніно, клавіш якого торкалась рука славетного композитора, та килим родини Леонтовичів відреставрують за кошти гранту посольства США зі збереження культурної спадщини (Фонд AFCP) U.S. Embassy Kyiv Ukraine, який виграв Вінницький обласний краєзнавчий музей. Сума гранту - понад 750 тисяч грн.

До вересня відвідувачі музею мають змогу побачити раритетні предмети перед їх відправкою на реставрацію.

Довідково: Музей Леонтовича у с.Марківка (Гайсинський район) – відокремлений підрозділ Вінницького обласного краєзнавчого музею. Музей було створено в 1977 р. до 100-річчя з дня народження Миколи Дмитровича.  У листопаді 2012 р. експозицію музею було закрито для відвідувачів через аварійний стан приміщення, постало питання про передачу закладу на баланс області. Рішенням Вінницької обласної Ради у вересні 2015 р. він став відокремленим підрозділом Вінницького обласного краєзнавчого музею. Здійснено реконструкцію приміщення музею та благоустрій його території. Оновлена експозиція має оригінальний дизайн, оснащена системою мультимедійного супроводу. Експозиція музею М. Д. Леонтовича розміщена у чотирьох  залах.
 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар