Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 вересня 2021
9,5 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
На Вінниччині проведуть серію онлайн вебінарів за напрямком «Зрошення і Органічне землеробство»
27 травня 2021, 12:21
На Вінниччині проведуть серію онлайн вебінарів за напрямком «Зрошення і Органічне землеробство»

26 травня в рамках реалізації Проєкту децентралізованого співробітництва між Вінницькою областю та Республікою Франція за напрямком «Зрошення і Органічне землеробство» відбувся перший онлайн вебінар. Участь у заході взяли заступник начальника управління агропромислового розвитку Департаменту Валентина Кирилюк, представники наукових установ, сільськогосподарських підприємств та організації області.

В рамках реалізації Проєкту децентралізованого співробітництва між Вінницькою областю та Республікою Франція за напрямком «Зрошення і Органічне землеробство» заплановано проведення серії онлайн вебінарів для науковців та сільськогосподарських підприємств області щодо впливу кліматичних змін на ведення сільського господарства. Метою таких семінарів є інформування щодо фінансових важелів й існуючих ресурсів з метою адаптації до кліматичних змін.

Під час вебінару були розглянуті питання щодо прогнозування кліматичних змін та аналіз вразливості фермерських господарств до таких змін. Французькі науковці розповіли про Європейські проєкти досліджень у цій сфері та методи їх застосування.

Крім того, було презентовано результати дослідження наслідків кліматичних змін в різних галузях сільськогосподарського виробництва до 2100 року в країнах Європи, а також озвучено пропозиції щодо подолання або зменшення їх впливу на сільське господарство.

В ході заходу фахівець французького інноваційного парку Agronov поінформував учасників щодо прояву кліматичних змін для французьких фермерів та надав відповіді на поставлені ними питання.

Зміни клімату в повній мірі відчувають на собі і сільськогосподарські підприємства Вінницької області. І, саме тому, вони повинні бути готовими диверсифікувати свою діяльність та відповідно адаптуватися до змін клімату.

Довідково: За останні 30 років середня річна температура в Україні зросла на 1°С. Період від кінця 20-го століття і до сьогодні є найтеплішим за всю історію погодних спостережень в Україні (починаючи з 1890-х років). Швидкість зміни середньої, а також максимальної та мінімальної температур за період 1961 – 2013 років склала 0,3°С кожні десять років.

Усі сезони в Україні стали теплішими. Згідно з даними Мінприроди, середня літня температура в Україні виросла на 1,3°С, середня зимова –  на 0,9°С, середня весняна –  на 0,9°С, а середня осіння –  на 0,4°С.

Якщо дивитися помісячно, то найбільше підвищення середньої температури відбулося у двох місяцях: січні (на 2,3°С) та липні (на 1,4°С). Причому влітку зростає максимальна температура, тобто у цей сезон стає спекотніше, а взимку –  тепліше.

При підвищенні середньої глобальної температури, частішими будуть екстремально високі температури, екстремально низькі –  рідше. Хвилі тепла будуть тривалішими та частішими.

Як наслідок, посилилися посухи, змінилася водність річок та озер, з’явилися не характерні для України екстремальні погодні явища.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар