Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 жовтня 2021
9,9 °C
облачно с прояснениями

Новини

Вінниця
На Вінниччині продовжують облік диких тварин
28 січня 2021, 16:18
На Вінниччині продовжують облік диких тварин

У мисливських угіддях державних підприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства та інших користувачів мисливських угідь Вінниччини розпочався щорічний зимовий облік диких тварин. Обліковують чисельність диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин і лісівники ДП «Крижопільський лісгосп».

Результати зимового «перепису» лісівники отримають за кілька днів, адже усі держлісгопи Вінницького ОУЛМГ планують завершити облік диких тварин до 10 лютого. Однак у порівнянні з минулим роком впевнено можна сказати, що у зоні діяльності підприємства значно зросла кількість вовків, розповів мисливствознавець Крижопільського лісгоспу Микола Бобошко:

«Про це ми можемо судити по великій кількості слідів вовка на сніговому покриві, особливо багато їх в урочищі Соколівська дача, яке знаходиться поблизу села Шарапанівка Крижопільського району. Тут сприятливі умови перебування для цього хижака – в лісових угіддях зарослі кущів, густі хащі.

Слід вовка неможливо сплутати з слідом іншого ссавця – розмір відбитка лапи досить великий. У 2020 році у лісових угіддях Крижопільського лісгоспу під час полювання з метою регулювання чисельності шкідливих хижаків добули 3 вовки і аж 7 шакалів. І тут же, на території згаданого урочища, уже добули першого в цьому році вовка. Звір зачаївся в канаві, готуючись вполювати козулю, і став сам здобиччю лісівника.

Загалом вовка вполювати досить важко – сіроманець дуже розумна, обачна тварина. Відслідкувати вовків можна за слідами на снігові, на який нинішні зими досить скупі. Вовки постійно мігрують у пошуках поживи, ходячи по колу і повертаються на попереднє місце, розповідають мисливці.

А чисельність диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин фіксують за допомогою багатьох методів: шумового прогону, спостереженням у місцях підгодівлі, підрахунок слідів, опитування майстрів лісу».

На основі результатів обліку готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2021-2022 років. А ще – це інформація про щільність так званих шкідливих хижаків (вовки, лисиці), чисельність яких останніми роками значно зростає. Навіть за даними про кількість добутих вовків та шакалів у Крижопільському лісгоспі варто бити тривогу.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар