Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 лютого 2020
3,8 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
На Вінниччині планують створити найбільший у Європі завод з виробництва каоліну
18 листопада 2019, 14:34

На заводі з виробництва каоліну, що в Козятинському районі, німецькі інвестори планують збудувати третю виробничу лінію. Таким чином підприємство зможе видобувати 380 тисяч тонн каоліну на рік, а відтак – стати найбільшим у Європі.

Про це розповів Андрій Гордієнко,  гендиректор ТОВ “Українське каолінове товариство”, що розташоване у селі Глухівці Козятинського району. У сюжеті телеканалу “Віта” він зазначив, що підприємство з видобутку каоліну було засноване ще в 1902 році, але у 2007-му його викупила відома компанія Кварцверке Групп, яка спеціалізується на виробництві кварцового піску та каолінів.

Так, завдяки німецьким інвестиціям у 20 мільйонів євро, на заводі побудували дві виробничі лінії і за рік видобувають 240 тисяч тонн каоліну. Зі слів Андрія Гордієнка, майже весь він йде на експорт переважно в країни колишнього Радянського Союзу, а також в Індію, Єгипет, Фінляндію та країни Європи, де є виробництво санітарно-технічних виробів, а також паперова промисловість.

 

Каолін – гірська порода, що складається переважно з каолініту, білого кольору. Назва походить від назви місцевості Каолін (англ. Gaoling District) у Китаї. Родовища чистого каоліну (білої глини) зустрічаються порівняно рідко. На території України є у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській (Полошки), Черкаській та Донецькій областях.
Діапазон використання каолінів надзвичайно широкий: паперова продукція, керамічна (порцеляна, фаянс), електротехнічна (ізолятори), вогнетривка, алюмінієве виробництво, текстильна, кабельна, гумова, хімічна, миловарна, парфумерна продукція, виробництво олівців і мінеральних фарб, наповнювач в фармації тощо. Має високу вогнетривкість та низьку пластичність (джерело – wikipedia.org)

 

 

У сюжеті повідомили, що зараз на підприємстві працює більше 300 співробітників (переважна більшість – місцеві жителі). Та попри високі стандарти безпеки праці і середню зарплату майже 14,5 тисяч гривень, тут гостро відчувають нестачу кадрів. Втім, на підприємстві кажуть, що це проблема загальноукраїнська.

Для того, щоб це виправити, вони влаштовують профорієнтаційні зустрічі в школах Глуховецької ОТГ, а також готові організувати навчання своїх майбутніх працівників.

 

 

– Ми працюємо з Німецькою торговою палатою і уже ось в цьому місяці плануємо розпочати дуальне навчання на базі нашого підприємства, – розповіла Ольга Куленко, директорка з правових питань. – Ми ще не обрали навчальний заклад, але думаю, що можливо це також буде тема для можливої співпраці, оскільки тут важлива також підтримка з області.

 

Владислав Скальський, голова Вінницької ОДА, у свою чергу зазначив, що це “гарна ініціатива”, і запевнив, що вони “шукатимуть спільне розв’язання цих питань, для того, щоб забезпечити нормальний ланцюжок постачання кадрів на це підприємство в майбутньому”.

 

Дуальна освіта (від лат. dualis – подвійний) – вид освіти, при якій поєднується навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації (джерело – wikipedia.org).

 

 

У сюжеті зазначили, що найближчим часом розширення штату стане необхідністю, бо компанія планує будівництво ще однієї лінії, запуск якої відбудеться орієнтовно навесні 2021 року.

 

– Додатково ця лінія нам дасть ще потужність 140 тисяч тонн. І коли ми її добудуємо, в нас буде найбільший у Європі завод з виробництва каоліну, – розповів гендиректор підприємства Андрій Гордієнко.

 

Такі сміливі плани керівництво заводу пояснює сприятливим інвестиційним кліматом на Вінниччині. А голова Глуховецької ОТГ Олександр Амонс зазначає, що від цього клімату та інвестицій виграє й сама громада, адже, наприклад, це підприємство завжди бере участь в усіх соціальних програмах, допомагаючи з будівництвом дитячих майданчиків, ремонтом у школах та дитячих садочках, освітленням вулиць, асфальтуванням доріг тощо.

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар