Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
29 червня 2022
32,0 °C
дождь

Новини

Вінниця
На Вінниччині організовують грибні тури та вчать закручувати опеньки по особливому сільському рецепту
04 жовтня 2021, 14:00
На Вінниччині організовують грибні тури та вчать закручувати опеньки по особливому сільському рецепту

У селі Безводному збирати маслюки, решітки, сироїжки, опеньки та білі можна будь-коли. Навіть взимку. За поганої погоди до лісу туристів возять на тракторі та квадроциклах. Показують унікальні місця, де ростуть гриби. Збирати їх вже їздять туристи з Києва, Вінниці та Гнівані.

Нині триває збір молодих опеньок. Для туристів організовують кількаденні тури. Де заночувати можна у місцевих хатах. На чистому повітрі та з джерельної води гриби також пропонують закручувати на місці по особливому рецепту сільських жителів. А також навчитися квасити опеньки.

«У нас дуже гарний ліс, і опеньки у ньому ростуть найсмачніші. Нині сезон молодих грибочків. Зібрати їх та спробувати на смак, вже змогли туристи з Києва, Вінниці та Гнівані, які якраз у ці дні гостюють у нашому селі. Тут багато джерел з цілющими водами та печер. В одній із них випадково натрапили на комин та кам’яний стіл. Після археологічних досліджень, кожен охочий зможе потрапити до печери. Поки що запрошують подорожніх у грибний тур. Унікальні місця, де ростуть маслюки, лисички та опеньки – покажуть кожному охочому. За поганої погоди – туристів до лісу привезуть трактором чи квадроциклами», - розповідає староста села Володимир Бойко.

У Безводному місцеві жителі запрошують туристів жити у сільських будинках.

«Залишатися тут можна стільки, скільки заманеться, адже деякі з приміщень спеціально облаштували, як гостинні будинки. Ну, а якщо люди залишаються після збору грибів у лісі, то логічно зібрані опеньки одразу почистити, відварити та й навіть закрутити. У наших господинь є особливий рецепт, яким вони з радістю поділяться із гостями. Можна й навіть квасити опеньки. Це дуже смачно!», - продовжує Бойко.

Для тих, хто хоче приїхати до Безводного, слід звертатися до місцевого старостату. Бажано з кілька днів для прибуття.

Також нагадаємо, що окрім осіннього збору опеньок, у Безводне запрошують і на зимовий сезон збору грибів. Тури туди започаткували ще минулого року. Возять туристів на тракторі та квадроциклах. А ще у лісових хащах пригощають паруючою юшкою з товстолоба і свиною ніжкою.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар