Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 вересня 2021
9,5 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
На Вінниччині чоловік майструє верхівки для українських церков
14 травня 2021, 15:44
На Вінниччині чоловік майструє верхівки для українських церков

На Вінничичні, у селі Дружелюбівка, місцевий житель майструє верхівки для українських церков. Займається їх виготовленням уже 12 років. За цей час Петро Чешківський зробив уже 57 куполів для церков Дніпропетровщини, Одещини, Миколаївщини та міста Черкас.

За освітою 65-річний Петро Чешківський музикант. Раніше він грав у аматорському ансамблі «Кумасеньки», а потім почав працювати будівельником. Розповідає, тоді ремонтували стару церкву, а її настоятель попросив зробити куполи для храму.

«Батюшка мене благословив, і я почав робити куполи. Я так захопився, що з гаража не хотів виходити. Роблю церкви тільки наші, православні», – каже Петро Чешківський.

Аби виготовити купол, спочатку майстер робить каркас. Додає, що любить працювати із деревом. Каркас збиває тиждень. Потім починає складати пазл із металевих квадратів, які називає «шашками». Щоб робота йшла швидше, йому допомагає онук.

На одному куполі таких шашок від восьми сотень до тисячі штук, розповідає Петро Чешківський. Вони різні за розміром і формою. Є ще один метод оздоблення, який майстер називає «Луска». За формою вирізані деталі схожі на рибʼячу луску. Такими майстер оздоблює малі куполи.

За свою роботу Петро Чешківський грошей не бере. Лише за матеріал. А хрести, які теж виготовляє, церквам дарує. Таких презентував вже понад 30 штук.

Свій гараж чоловік перетворив на майстерню. Тут облаштував стіл, власноруч зробив і станки, на яких гне метал.

До свого 70-річчя Петро хоче зробити ще 13 куполів. Саме стільки, каже, не вистачає, аби кількість робіт дорівнювала віку.

Є в Петра і фруктовий сад з вуликами. А на подвірʼї облаштував міні музей старожитностей. В альтанці повісив духові інстументи, яким понад 40 років.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар