Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
06 лютого 2023
-4,2 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
"На ній повинні грати": сім'я загиблого Героя зі Жмеринки подарувала валторну дитячому оркестру
29 серпня 2022, 16:42
"На ній повинні грати": сім'я загиблого Героя зі Жмеринки подарувала валторну дитячому оркестру

26 серпня мати та дружина загиблого Героя Петра Каменецького подарували валторну учасникам Браїлівського зразкового дитячого духового оркестру.

Ольга Каменецька розповідає, що вирішила подарувати музичний інструмент саме браїлівчанам, після того, як дізналася, що учасники оркестру своїми благодійними концертами збирають кошти на підтримку наших захисників зі Збройних Сил України.

Юні музиканти на чолі з керівником оркестру Віталієм Тодосюком з червня подорожують міста Вінниччини та влаштовують благодійні концерти на підтримку Збройних Сил України. Браїлівчани зібрали понад 320 тисяч гривень та придбали дві автівки, газові генератори, тепловізори, сонячні батареї, радіостанції, а також відправили кошти на військову амуніцію для захисників України, - повідомляє місцеве видання Жмеринка.City.

"На ній повинні грати": сім'я загиблого Героя зі Жмеринки подарувала валторну дитячому оркестру

26 серпня в Браїлівській селищній раді родина Петра спільно зі старостами Браїліського та Леляцього старостинських округів Ростиславом Сваричевським та Андрієм Бесарабою передала музичний інструмент та нотну підбірку керівнику та учасникам Браїлівського зразкового дитячого духового оркестру.

Наш Петя також грав в духовому оркестрі в Києві, – згадує Ольга Каменецька, – Він навчався в ліцеї-інтернаті "Кадетський корпус" та з третього класу почав займатися музикою. Разом з оркестром вони неодноразово виступали та займали призові місця на конкурсах, а старалася не пропустити жодного виступу Петра. Одного разу Петя разом з оркестром 9 травня, в День Перемоги, грав під стінами Київської міської державної адміністрації.

На ній повинні грати сім'я загиблого Героя зі Жмеринки подарувала валторну дитячому оркестру

Улюблена мелодія - "Прощання слов'янки"

Після закінчення "Кадетського корпусу" Петро вступив на бюджет до Київського коледжу культури і мистецтв, але перевівся до Чернятинського коледжу, щоб бути ближче до рідних, а потім пішов служити за контрактом.

Петя хотів після закінчення контракту поновити навчання в Київському коледжі. Але не встиг, бо почалася війна, – ділиться дружина Героя Вікторія, а ще розповідає, що мріє аби їхня донечка Ліза, яку Петро ласкаво називав "Леді", також пов'язала своє життя з музикою.

На ній повинні грати сім'я загиблого Героя зі Жмеринки подарувала валторну дитячому оркестру

Мати Героя розповідає, що найбільше Петро любив грати мелодію "Прощання слов'янки". А ще завжди тримав в чистоті та порядку улюблену валторну.

Буває ввечері сяде і чистить свою валторну. Я завжди дивувалася його витримці, – каже Ольга Каменецька.

Керівник Браїлівського зразкового дитячого духового оркестру Віталій Тодосюк подякував родині Героя, запевнив, що на валторні обов'язково будуть грати його вихованці та запросив Ольгу і Вікторію на концерт духового оркестру, який відбудеться найближчим часом в Жмеринці.

Зібрали 320 тисяч гривень

Браїлівський зразковий дитячий духовий оркестр з благодійними концертами вже побував у Жмеринці, Вінниці, Шаргороді, Бару, Літині, Гнівані та Тиврові. Юні музиканти з Браїлова зібрали на потреби захисників зі Збройних Сил України понад 320 тисяч гривень і не збираються зупинятися на досягнутому.

В нашому оркестрі діти – справжні патріоти своєї країни. Їх батьки, дядьки, і в мене два сини - служать у нашому війську. Всі вони патріоти. Тому, ми не можемо спокійно дивитися на те, що відбувається. Хоч чимось треба допомогти армії! Наших земляків дуже багато воюють. Багато, нажаль, і загинуло. Сьогодні у Браїлові прощаються ще з одним нашим загиблим військовим. Тож, ми не можемо бути осторонь. Ми повинні допомагати країні - пояснив керівник оркестру Віталій Тодосюк.

На ній повинні грати сім'я загиблого Героя зі Жмеринки подарувала валторну дитячому оркестру

В духовому оркестрі 22 учасники. Наймолодшому музиканту лише сім років, а найстаршому – 16. Хлопці розповідають, що найбільше їм подобається грати для перехожих веселе українське попурі.

Люди гарно відносяться, підтримують, дехто навіть пританцьовує, – ділиться Віталій Тодосюк.

На ній повинні грати сім'я загиблого Героя зі Жмеринки подарувала валторну дитячому оркестру

Кожен з нас воює на своєму фронті. Музиканти з Браїлова не можуть стояти осторонь та своєю творчістю допомагають захисникам України, які наближають Перемогу.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар