Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 жовтня 2021
12,7 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
Митці малюватимуть Вінниччину. Художники приїхали з Китаю, США і Азербайджану.
18 серпня 2020, 16:32
Митці малюватимуть Вінниччину. Художники приїхали з Китаю, США і Азербайджану.

17 серпня стартував четвертий Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник 2020». До міста приїхали 32 художників не тільки з різних міст України, але й з-за кордону – Китай, США і Азербайджан. Ще 16 долучатимуться онлайн.

Митці будуть зображувати на полотнах наймальовничіші куточки Вінниччини. Цього року вони відвідають Бар, Жмеринку, а також відвідають с. Буша і Ставку Гітлера «Вервольф».

На площі Тараса Шевченка художників традиційно зустріли виступом народного ансамблю танцю «Барвінок».

 

 

 

Також подарували фартухи, фарби та термоси. Для кожного художника підготували тематичні захисні маски.

Голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов привітав учасників міжнародного пленеру спочатку англійською, потім українською.

«Ми вітаємо На Вінниччині найкращих митців світу. Мистецтво – то є вічне і воно закохує. Понад 2 тижні будуть працювати митці зі всього світу.

Художники працюватимуть понад 10 днів і ми побачимо, які чудові краєвиди Вінниччини вже в їх роботах, які оцінить компетентне і професійне журі», - сказав у вітальному слові Сергій Борзов.

Ініціатор проведення Міжнародного мистецького пленеру Володимир Козюк зазначив, що на пленер приїхали не тільки художники з України, але й із Китаю, США та Азербайджану.

«У нас сьогодні є представники з Китаю, США і Азербайджану. Вони добиралися сюди різними шляхами. Інші за бажанням будуть брати участь в онлайн-форматі. Художникам головне показати наше місто, область, якісь пам’ятки архітектури, а також ми заїдемо в маленькі райцентри», – каже Володимир Козюк.

Христина Козюк родом з Тернопільщини, але уже 15 років живе в Чикаго. Розповідає, що про пленер знала давно, цього разу вирішила спробувати себе.

«Будучи в Чикаго, я часто спостерігала за подіями цього проекту. Він мені дуже подобається. Цього року я вирішила теж заповнити анкету і після відбору мені пощастило побувати тут. Мене з першої хвилини вразила організація. Що я очікую від проекту? Звичайно, хочу подивитися, як молоді митці працюють, а також чогось повчитися у старших. Я більше малюю в студії.

Я приїхала сюди з сім’єю із Чикаго ще до початку карантину. Живу там уже 15 років. А взагалі я родом з Тернопільщини», – розповідає Христина Козюк.

Мисткиня Ганна Козелецька приїхала з Києва. У Вінниці вперше. Каже, що місто «запало в душу» з першого погляду.

«Дізналася про пленер через своїх знайомих, соцмережі. Він достатньо відомий, який уже не перший рік проходить. Мене це дуже зацікавило, але раніше не могла брати участь. Цього року я пройшла відбір. Чи був у мене страх відвідувати такий захід у період карантину? Абсолютно ні. Якщо уникати дуже масових місць, то можна і уникнути вірусу.

Я приїхала з Києва. У Вінниці вперше, але місто одразу запало в душу. Пройшлася вулицями, будинки мають свій характер і відрізняються від київських. У Вінниці своя атмосфера. Мені дуже хочеться відчути, з якою метою я приїхала. Хочу відчути Вінниччину і спробувати відобразити це на полотні. Працюю в різних жанрах – пейзаж, композиції, натюрморти. Але тут можу робити і урбаністичні пейзажі, або якийсь дуже красивий куточок прироби зображувати», – каже Ганна Козелецька.

У програмі цьогорічного пленеру відбудуться творчі майстерні, виставки, майстер-класи, лекції і семінари з обміну досвідом. Кульмінацією події стане мистецько-пізнавальний квест «Вінницька палітра – сучасне і минуле», який відбудеться 23 серпня.

Під час події художники писатимуть міські пейзажі та визначні історичні місця Вінниці на чітко визначених локаціях. Вінничани і гості міста, розгадуючи квест, будуть відвідувати локації, робити з ними селфі, виставляти їх у мережу і переходити до наступного завдання. «Селфі з митцем», які наберуть найбільше вподобайок, будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками від партнерів.

Свої творчі здібності під час квесту проявить і голова Вінницької ОДА Сергій Борзов, який малюватиме Вінницю разом з митцями на визначених локаціях. «Селфі з митцем» триватиме протягом усього пленеру.

Пленер триватиме до 27 серпня. Члени журі оцінюватимуть конкурсні роботи 25 серпня за день до оголошення переможців. Нагородження буде закритою подією. Через карантин кількість буде обмеженою (для преси потрібна попередня акредитація). За результатами конкурсу художники-переможці отримають спеціальну відзнаку «Кращий художник» та номінацію «The best artist». Крім того, визначатиметься лауреат премії імені Валерія Гегамяна. За результатами пленеру буде виданий каталог та відбудеться відкриття художної виставки учасників конкурс «Кращий художник».

Фото та відео
Вбудована мініатюра
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар