Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 травня 2022
19,0 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Музей-садибу Пирогова обіцяють внести до списку "Великої реставрації"
09 листопада 2021, 15:19
Музей-садибу Пирогова обіцяють внести до списку "Великої реставрації"

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко і заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, перебуваючи у Вінниці, пообіцяли сприяння у виділенні коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації проєкту реставрації Національного музею-садиби Миколи Івановича Пирогова. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької ОДА. 

Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов нагадав про звернення народної депутатки України Ірини Борзової щодо внесення цього об’єкта культурної спадщини до програми  "Велика реставрація".

Музей-садиба Пирогова

За словами Кирила Тимошенка, група експертів відпрацює нове бачення музею та благоустрою садиби. Зі свого боку, міністр Віктор Ляшко пообіцяв особисту і фінансову підтримку у виділенні коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації проєкту реставрації.

У 1920 році напівзруйнований будинок Пирогова віддали під житло групі робітників, що прибули з Америки і утворили тут комуну імені Джона Ріда. Пізніше садиба перейшла до дослідницької сільськогосподарської станції. Саме тоді зробили ремонт будинку і службових приміщень маєтку, але не проводили заходів для збереження тіла хірурга й усипальниці.

Музей-садиба Миколи Пирогова

У 1936 році садибу передали Наркоматові охорони здоров'я України, який розмістив тут Вінницьку обласну інфекційну лікарню. У 1944 році, на другий день після звільнення Вінниці, про усипальницю із забальзамованим тілом хірурга Миколи Пирогова і про його заслуги в воєнній хірургії доповіли у Кремлі, і тоді в садибі вирішили створити музей. 

Музей-садиба Пирогова у Вінниці

У травні 1945 року розпочали першу ребальзамацію тіла Пирогова, яка тривала 119 днів. Це єдиний у світовій науці випадок, коли тіло відновили через 64 роки після смерті.

У 2018 році українські науковці вперше самостійно провели десяте ребальзамування тіла видатного хірурга, не звертаючись по допомогу до московських фахівців. Керували процесом науковці Вінницького національного медуніверситету ім. М. Пирогова.

Вінниця. Музей-садиба Пирогова

Музей Пирогова підпорядковується Міністерству охорони здоров'я України і є в переліку найважливіших об’єктів культурної спадщини України.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар