Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 вересня 2021
10,9 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Мовний табір онлайн: вінницькі учні вивчають з іноземцями англійську дистанційно
09 жовтня 2020, 15:59
Мовний табір онлайн: вінницькі учні вивчають з іноземцями англійську дистанційно

Школа №27 — єдиний у Вінниці навчальний заклад, який бере участь у проекті GoCamp. Учні під час живого спілкування із носіями мови вивчають англійську. В період карантину мовний табір перейшов у режим онлайн. Старшокласники вінницької 27-ї школи на коридорах усі, як один, у масках. В класі  захисні засоби знімають і готуються до англійської. Виявилося, це не зовсім клас, і не зовсім стандартний урок. Це група учнів 11-го класу, яка прийшла на табірний  збір.  Включається комп'ютер і проектор, на екрані з'являється усміхнений волонтер Хуберт, вітається і починає спілкуватися з вінницькими школярами на тему «Сімейні свята і традиції».  Загальноосвітня школа №27 — єдиний у Вінниці навчальний заклад, який зміг вибороти право бути у проекті і вивчати англійську мову разом з її носіями.

GoCamp — найбільша освітня волонтерська програма в Східній Європі. За три роки 800 волонтерів зі 67 країн світу відкрили для себе Україну та змотивували 144 000 школярів здобувати реальні навички 21 століття. Мовний табір учням середніх і старших класів нашої країни дав можливість повністю зануритися у спілкування з іноземними волонтерами з різних країн світу. З ними діти зможуть більше дізнатися про іншу культуру та традиції. У результаті — долають мовний бар’єр та відкривають для себе світ, створюють креативні проекти.

В проекті 27-ма школа четвертий рік. До початку епідемії волонтери з Європи та Америки приїздили до Вінниці, аби допомагати учителям викладати іноземну мову. З початком карантину, волонтери з дітьми спілкуються онлайн. Волонтер домовляється з учнями, на яку тему будуть спілкуватися під час наступної зустрічі. Школярі готують усну розповідь про культуру і побут українців, сімейні традиції та інше, а також дізнаються в іноземного співрозмовника про його країну.  — У 2016-му році до нас приїздив волонтер з Фінляндії, потім з Америки. Якось влітку до нас завітала посол Австралії в Україні, яка проводила майстер-класи з вивчення іноземної мови, багато спілкувалася з дітьми, — розповідає директор Вінницької ЗОШ №27 Олексій Терновой. — Волонтери працюють в тандемі з нашими учителями з англійської, що дає гарні результати. — У свій час Корпус миру домовлявся з волонтерами, щоб ті приїздили в Україну і допомагали вчителю викладати англійську мову.

Потім з'явився проект GoCamp і кількість волонтерів збільшилася, — зазначає вчитель англійської мови Леся Джура. — В Україні проводили конкурс і наша 27-ма школа єдина у Вінниці виграла цю можливість.  В школі проводяться уроки англійської, але для дітей є бар'єр спілкуватися з іноземцями.
— З носіями мови учні можуть спілкуватися на будь-які теми,— продовжує вчитель. —  Раніше волонтери приїздили до нас. Під час епідемії проект відбувається  онлайн в програмі Discord.Таким чином ми поєднуємо навчання з мовним таборам. Табір цьогоріч розпочався 28 вересня, триватиме по16 жовтня. Спочатку група складалася з одних дівчат, потім додалися хлопці. Але команда і дотепер називається «Girl Power 27». Ми переважно переважно спілкуємось з бельгійцем французького походження Губертом. Загалом в проекті працює 35 волонтерів з 62 школами України. — Цей проект дав нам можливість вільно спілкуватися англійською з іноземцем.

З Губертом ми розмовляємо на різні теми, дізнаємося про особливості життя в Європі, — ділиться учениця 11 класу Людмила Левчук.— Ми значно покращили знання іноземної мови, що допомагає у підготовці до здачі ЗНО. — Вивчення англійської у мовному таборі, набагато цікавіше ніж на уроці, де ми зазубрюємо правила, — говорить старшокласниця Яна Микичур. — У нас немає письмових робіт чи контрольник, ми просто напрацьовуємо комунікативні навички англійською. — Навчаючись в школі ми не можемо дізнатися того, що розповість носій мови, — додає Катерина Батюк. — А ще відбувається культурний обмін.

Ми розповідаємо про свою країну і звичаї. Губерт, француз, що живе в Бельгії, розказує своє. Тому на кожну зустріч ми приходимо з радістю. Хоч проект призначений для школярів 13-16 років, все ж з учні молодших класів теж взяти участь в одному із занять. Малеча англійською обговорювала з іноземцем всі хвилюючі дитячі питання.
 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар