Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
29 січня 2022
-0,4 °C
небольшой снег

Новини

Вінниця
«Мовний скандал» у вінницькому ресторані не вичерпано: коментарі відвідувача та відповідь адміністрації.
07 грудня 2021, 15:00
«Мовний скандал» у вінницькому ресторані не вичерпано: коментарі відвідувача та відповідь адміністрації.

7 грудня в мережі з’явилося офіційне відео звернення Вінницького ресторану італійської кухні, що на Поділлі. Два дні тому там стався «мовний скандал»: офіціант відмовився на прохання відвідувачів обслуговувати українською мовою.

За цим пішли негативні відгуки в Google, пости у фейсбук та відео звернення. Ситуація перейшла у справжнє протистояння між рестораном та подружжям Рюховими. На сьогоднішній день конфліктна ситуація не вирішена.

Неприємний інцидент трапився з Юлією та Михайлом Рюховими.

Під час відвідування італійського ресторану, що на Поділлі, Михайло попросив офіціанта спілкуватися з ними українською, останній відповів, що розмовляти російською його «конституційне право». В свою чергу адміністратор закладу пояснила, що офіціант з Донецька і не знає української.

«Офіціант принципово спілкувався з нами російською мовою. Я не робив зауваження, адже очевидно, якщо я спілкуюсь українською, то чому я маю чути у відповідь іноземну? Щоправда, коли подали головні страви я не витримав: «Перепрошую, чи не могли б ви з нами спілкуватись українською, хоча б з поваги до нас, адже ми з вами відколи прийшли говоримо українською, а ви наперекір – російською. Давайте вже хоч законодавство чинне виконувати?». Офіціант відійшов, розвернувся, «витріщився» і сказав: «…это мое конституционное право говорить по-русски». Я запитав йому в спину, як його звати та посаду, однак відповідь не почув, офіціант нервово пішов палити», - розповідає про ситуацію у своєму блозі Михайло.

«Покликав адміністраторку закладу, та пояснила, що «хлопчик з Донецька» і він не знає української. Також ми почули, що він сьогодні наш столик не буде обслуговувати. Так і сталось, ми сиділи перед брудними тарілками хвилин 10-15 (дякую за сервіс), нас в принципі перестали помічати. Тому за сервіс відповідно оцінив відгуком в google», - додає Михайло.

На відгук Михайла в Google заклад відповів назвавши його оцінку «політично вмотивованою» і порадили перейти відразу на італійську.

«Михайло написав відгук в гуглі про ситуацію, що склалась. І маємо відповідь від власника закладу. Саме тут нам нагрубіянили вдруге. Отже, офіційна відповідь закладу, що наша оцінка – політична. І взагалі спілкуватись у них краще італійською», - пише на своїй сторінці у фейсбуці Юлія Рюхова.

Також вона зазначила, що вони звернулися до мовного омбудсмена та закликала своїх читачів написати свою оцінку ситуації, залишивши відгук на ресторан в гугл-картах.

«Допоможемо закладу з повагою ставитись до державної мови та виконувати норми законодавства», - пише Юлія.

Після цього заклику на ресторан посипалися десятки несхвальних відгуків в Google. Користувачі скаржаться на порушення мовного законодавства, сервіс та відношення зі сторони закладу.

В свою чергу ресторан, написав на своїй сторінці у фейсбук відповідь з назвою «Як знівелювати роботу команди, довжиною у 12 років, у побудові ресторану?». В ній говориться про те, що заклад не застрахований від людського фактора, що вони одразу визнали помилку співробітника та працюють над тим, щоб ситуація ніколи не повторювалася.

Також заклад зазначає що показником їх робити є високі оцінки та рейтинг у Google – 4,9.

Станом на 7 грудня 2021 року рейтинг італійського ресторану в Google має оцінку – 2,3.

Сьогодні, 7 грудня, на сторінці з’явилося відео звернення з офіційною відповіддю колективу ресторану хейтерам: «Наш заклад НІКОЛИ не відмовлявся обслуговувати клієнтів українською мовою! Ми дотримуємось законодавства та поважаємо країну, в якій живемо та працюємо!»

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар