Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 жовтня 2021
9,2 °C
ясно

Новини

Вінниця
Мандруємо Вінниччиною: у Чечельницькому районі можна погладити клонованого мамонта, відпочити на острові Тузла-2 та «заселфитися» з Пушкіним
25 червня 2020, 12:42
Мандруємо Вінниччиною: у Чечельницькому районі можна погладити клонованого мамонта, відпочити на острові Тузла-2 та «заселфитися» з Пушкіним

Посмакувати молоком, яке надоїли роботи зі штучним інтелектом, прогулятися парком з рідкісними тваринами, відпочити на острові Тузла-2, погладити клонованого мамонта та зробити селфі з Пушкіним. Такими забавами заманюють туристів на півдні Вінницької області – у Чечельницькому районі. Що ще там можна побачити, поцікавилася редакція Вінниця.info.

Чечельницький район розташований за 160 кілометрів від Вінниці. Туристи їдуть сюди прогулятися Національним природним парком «Кармелюкове Поділля». На території, у понад 20 тисяч гектарів, ростуть червонокнижні рослини, а також живуть рідкісні види тварин.

«Тут збільшується популяція кота лісового. Його можна побачити, навіть, якщо приїдете в урочищі Вишенька», – розповідає екскурсовод Людмила Стророженко.

 

 

На території парку у 1961 році археологи знайшли скелет мамонта. Експонат знаходиться у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Його механізованого клона розмістили у селі Ольгопіль. Над велетенською скульптурою працювали майстри з Немирівщини. Мамонт може виконувати «оригінальні трюки» і ревіти, але за гроші.

Село Ольгопіль відоме ще й тим, що на його території є місцевий «шматочок» Криму. Місцеві жителі створили тут острів і назвали його «Тузла-2». А дістатися до нього можна на переправі.

На 700 квадратних метра Тузли-2 є власні кордони, корабель «Петро і Павло», пляжний волейбол. Від палкого сонця можна сховатися в курені з очерету.

«Я мушу сказати, що озеро є ексклюзивним. Варто їхати з Вінниці, долати ті дві з половиною години, аби це дійсно побачити», – зауважує Софія Матвіюк, туристка з Вінниці.

У Ольгополі можна також робити селфі з пам'ятником відомому поету Олександру Пушкіну. За легендами, російський поет колись зупинявся у цьому селі. Правда це чи ні – достеменно невідомо. Але на території населеного пункту відкрили єдину в області Площу поетів. Тут презентують композицію, присвячену Кобзарю. Поруч з ним – муза Катерина, а внизу написано: «Кохайтеся, чорноброві...». Поруч з пам'ятником розташований парк відпочинку з сучасним стадіоном, асфальтованими доріжками, ландшафтним парком, дитячим майданчиком і Wi-Fi-зоною.

Їдуть до Чельницького району і на нову для області екскурсію. У селі Каташин налагодити молочний туризм світового масштабу. На фермі нового покоління корів доять роботи зі штучним інтелектом. Домашні йогурти, сметану, ряжанку – готують без задіяння людських рук. Завдяки видошукачам і закладеною програмою, роботи розпізнають місця для миття коров'ячого вм’я і надалі самого процесу доїння. Унікальність підприємства ще до пандемії зацікавила французів. Ті напросилися на екскурсію.

«Це туристи були. У них враження про українське село, що це тут повний хрест й повний хаос. Тому, ми тут показали, що не всі аж так погано в Україні», – розповідає Павло Каленич, співзасновник компанії.

Екскурсія фермою та дегустація молочної продукції обійдеться у 80 гривень з людини. Для охочих відпочити в комфортних умовах відкрили готель. Ліжко-місце обійдеться від 250 гривень.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар