Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 вересня 2021
9,0 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
Лісівники Вінниччини підгодовують диких тварин
29 січня 2021, 13:30
Лісівники Вінниччини підгодовують диких тварин
У засніжені та морозні зими погіршуються умови добування корму дикими тваринами. І це призводить до підвищення смертності або надмірного виснаження мешканців лісу. Тому у лісівників Вінниччини серед заходів для охорони та збільшення видової фауни чільне місце належить зимовій підгодівлі диких тварин. З настанням холодів дбають, щоб дичина мала можливість поповнити організм калоріями та мінералами, і лісівники ДП «Крижопільський лісгосп».
Для цього ще протягом літа-осені минулого року вони заготовили достатню кількість «смаколиків» для тварин: сіна - 72 ц, гіллячкового корму – 8700 шт., зернових снопиків – 2640 шт., понад 35 тис. кг зерновідходів, 157,8 ц кукурудзи в качанах, закуплена сіль для солонців. В угіддях засіяно 10,6 га під кормові ремізи. В основному на них ростуть топінамбур, багаторічні трави. Тварини таким чином підтримують навики самостійно добувати харчі.
- Підгодівля диких тварин розпочинається з першими холодами. І триває 100-112 днів. Лісівники підгодовують дичину, викладаючи заготовлені корми в годівниці та на підгодівельні майданчики. Така допомога дозволить звірині успішно перезимувати та привести навесні здорове молоде покоління, - розповідає мисливствознавець лісгоспу М.О.Бобошко. - Упродовж зими корми згідно із графіком викладаються у годівниці, на підгодівельні майданчики. Для травоїдних тварин не менш важливим є поповнення мінерального запасу, тому обов’язково протягом року викладається сіль у солонці.
Лісову дичину підгодовують у лісових угіддях протягом зими та цілорічно – мешканців вольєру для наріввільного утримання диких тварин, що знаходиться у Радянському лісництві. Так, у вольєрі наразі числиться 43 кабани, 5 ланей. У лісових угіддях, згідно з даними зимового обліку диких тварин-2020 р., мешкало 119 кабанів, 435 козуль, 300 зайців, 35 борсуків та інші тварини. Найсвіжіші дані стосовно кількості диких тварин покаже цьогорічний облік тварин, що наразі проводиться усіма держлісгоспами.
Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар