Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
31 березня 2020
1,9 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
"Кіно і німці": як у Вінниці пройшов перший день зйомок історичного фільму
03 липня 2019, 17:24

Знімальний майданчик розгорнувся на центральній вулиці міста. Через це з 09:00 до 12:00 рух Соборною від Театральної до площі Гагаріна був частково обмежений, а під час зйомок з масовкою та проїзду транспорту тих часів  - повністю перекритий.

Режисером та автором сценарію фільму виступає Валерій Шалига. У 2017 році він презентував свій фільм "Тримай біля серця" - драму про війну на сході України. Також у 2005 році автор випустив стрічку про часи Другої світової - "Далекий постріл", яка також знімалась у нашому місті.

"Мене часто називають вінничанином, хоча я народився на Житомирщині. З Вінницею мене пов'язує двадцятирічна робота у театрі імені Садовського. Мені дуже подобається це місто", - розповів режисер.

Фільм з робочою назвою "Відлуння" розповідає про перші місяці нацистської окупації Вінниці та фізичне знищення євреїв міста у цей час.

На питання, що надихнуло зняти фільм саме на цю тему, Валерій Шалига відповів:

"У літературі та кіно дуже мало уваги присвячено цьому історичному проміжку в історії Вінниці. Я хочу, щоб люди знали, як виглядало життя міста тоді та не забували ці страшні часи".

Про дату прем'єри автор поки не говорить, адже 29 червня відбувся лише перший день зйомок. Всього у масових сценах задіяли близько 40 акторів, вінницький ретро-трамвай та німецькі автомобілі тих часів. 

Німецьких солдатів грали реконструктори з Вінниці. Директор клубу історичної реконструкції "Жива історія" Віталій відзначив, що не перша їх участь у кінозйомках. Нещодавно вінничани знімались у відомому українському фільмі "Крути 1918".

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар