Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
16 травня 2022
15,6 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Італійський Vogue опублікував фотографії вінничанки Ірини Химич, яка хворіла рідкісним генетичним захворюванням
11 лютого 2022, 11:33
Італійський Vogue опублікував фотографії вінничанки Ірини Химич, яка хворіла рідкісним генетичним захворюванням

Редакція журналу Vogue Italia нещодавно опублікувала фотографії вінничанки Ірини Химич, яка мала рідкісну хворобу «прогерію». 30 червня, у 10-річному віці, дівчинка померла. Не пережила черговий серцевий напад. Напередодні, на презентації виставки картин Ірини, яка проходила у Києві, столична фотографиня Міна Сорвіно провела з дівчинкою зйомку та відправила світлини до редакції відомого видання. Через пів року їх побачив світ.

«У 2019 році в Інтернеті, я побачила анонс виставки маленької художниці з Вінниці, яка писала двома руками одночасно, створюючи великі картини, в яких було стільки життя та казки… Мене збентежив заголовок, де дівчинку назвали дівчинкою-бабусею, через рідкісний діагноз – прогерія. Я почала шукати інформацію і з’ясувала, яке це рідкісне захворювання, і що від нього немає ліків. Виставка відкривалася вже наступного дня. І у мене було буквально кілька годин, аби домовитися про спонтанну зйомку Іринки. Прямо у приміщенні Українського будинку, де і відбувався аукціон її картин», – розповідає фотографиня Міна Сорвіно.

Вона також пригадує, що до процесу приєднався молодий дизайнер одягу Яніс Степаненко та стилістка багатьох спільних проєктів, Жанна Карась.

«Ох і стрес це був: затори, нам потрібно поїхати за справжньою великою кульбабою в один кінець міста та за маскою баранчика від Лесі Патокі – в інший. Але ми встигли! Враження від знайомства було приголомшливе. Ірочка виглядала і звучала, як у казці… У нас було 10 хвилин на зйомку. Ми встигли! А тиждень тому через, пів року після відходу Ірочки, сайт Vogue Italia, в рамках свого глобального проєкту Photo Vogue, розмістив її портрет на своїх сторінках…», – продовжує фотографиня.

Італійський Vogue опублікував фотографії вінничанки Ірини Химич, яка хворіла рідкісним генетичним захворюванням. vogue italia, ірина химич, діагноз, прогерія, художниця

Мина Сорвіно також зауважила, Vogue Italia запустив різноманітні соціальні платформи.

«Цього року і наша робота потрапила до теми Інклюзія. Я маю фотографічне портфоліо на цій платформі, роботи відбираються міжнародними експертами», – пояснила вона.

Нагадаємо, тривалий час Ірина Химич брала участь у великій кількості проєктів та акціях. Також створювала власні виставки картин. А останнім часом зайнялась виготовленням чокерів – намисто з бісеру. Їх продавала через соціальні мережі задля здійснення мрії – придбання будинку.

Довідково:

Прогерія – одна з рідкісних генетичних хвороб, через яку виникають зміни шкіри та внутрішніх органів, які обумовлені передчасним старінням організму. За даними «Вікіпедії», у світі зафіксовано не більше 350 випадків.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар