Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
29 червня 2022
30,7 °C
дождь

Новини

Вінниця
Донор органів з Вінниці врятував три дитячі життя
29 вересня 2021, 13:19
Донор органів з Вінниці врятував три дитячі життя

В Україні вже другій дитині пересадили серце від посмертного донора. Першу пересадку серця зробили у Льовові 21 вересня, а у вівторок, 28 вересня, провели другу пересадку у Києві. Реципієткою стала 12-річна дівчинка, повідомила у Facebook засновниця ГО «Всеукраїнська платформа донорства iDonor» Ірина Заславець.

Донором органів став 38-річний мешканець Вінниці, який трагічно загинув і його родина дала згоду на забір органів. Завдяки цьому рішенню буде врятовано чотири життя, з яких три – дитячі. Серце з Вінниці вертольотом за годину доставили до Києва.

Для дівчинки, за словами директора Інституту серця Бориса Тодурова, важко було знайти донора. Хвилювалися, чи вміститься серце дорослого чоловіка в маленьких грудях дівчинки. Але більше чекати дитина не могла, це був її єдиний шанс на порятунок.

На щастя, трансплантація пройшла успішно. Борис Тодуров вийшов з операційної і сказав стривоженій мамі: «Серце б’ється».

Нирки нині пересадять двом дітям, які перебувають у київському «Охматдиті», а печінку – 19-річній дівчині у клініці «Оберіг».

 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар