Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 листопада 2021
9,7 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
До 15 серпня вінницькі школярі мають подати медичні довідки до навчальних закладів
05 серпня 2021, 16:41
До 15 серпня вінницькі школярі мають подати медичні довідки до навчальних закладів

До 15 серпня школярі мають подати до школи медичні довідки. Без них, а також без карти щеплень до школи не зарахують, — розповіла директорка міського департаменту освіти Оксана Яценко. Довідку видає педіатр чи сімейний лікар після огляду дитини.

Педіатр Тамара Скворцова розповідає, довідку до школи видає сімейний лікар після огляду дитини. За необхідності він може направити її на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів. Для майбутніх першокласників обовʼязково проходити обстеження у хірурга, офтальмолога, невропатолога та отоларинголога, - каже Скворцова.

"В 6 років треба всіх проходити, далі не потрібно, в 11 років хірург, стоматолог, в 14 років загальний аналіз крові і цукор, якщо є група ризику", — каже Тамара Скворцова.

профогляд

Обстеження можна пройти як у комунальному так і приватному медзакладах - за бажанням батьків, — розповідає лікарка Марина Стеринець. Діти, 6, 11 та 14 років профогляд мають проходити обовʼязково.

"Сімейний лікар має видати направлення на 86-ту форму: батьки приходять, сімейний лікар оглядає дитину, якщо бачить патологію — видає направлення до вузького спеціаліста, електронне направлення", — каже Марина Стеринець.

профогляд

Обовʼязковим також є огляд офтальмолога. Лікарка «Центру матері та дитини» Ірина Істоміна каже, наразі вона єдиний фахівець у Вінниці, який оглядає пацієнтів безкоштовно за направленням сімейного лікаря. Батьки, додає, відкладають все на останній день, то ж у серпні кількість пацієнтів збільшилася втричі. Працює — на межі власних можливостей.

За словами очільниці міського департаменту освіти Оксани Яценко, цьогоріч до першого класу зареєстрували 4858 учнів. До школи їх зарахують лише після проходження профогляду. Без медичної довідки та карти щеплень заяву на зарахування дитини не прийматимуть, додає Яценко.

За два тижні прийом медичних довідок у школах завершиться, додає Яценко. Медики просять — не відкладати візит до лікаря на останній день, не спізнюватися на прийоми та дотримуватися черги, бо найбільшу кількість профоглядів очікують цього місяця.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар