Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 серпня 2022
27,7 °C
ясно

Новини

Вінниця
«Для мене це як дихати» - вінничанка вдесяте пише диктант національної єдності
09 листопада 2021, 15:15
«Для мене це як дихати» - вінничанка вдесяте пише диктант національної єдності

Радіодиктант національної єдності з нагоди Дня української писемності та мови 21-й рік поспіль об’єднує українців різних професій і регіонів.

Вже традиційно проведення Радіодиктанту розпочали о 10 годині 30 хвилин. На перевірку до Києва диктант можна надіслати протягом астрономічної доби. Текст диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11 годині.

Автором тексту та читцем цьогорічного Радіодиктанту став культовий український письменник Юрій Андрухович.

Про особливості проведення XХI Радіодиктанту національної єдності йдеться на сайті Українського радіо.

Долучились до його написання і вінничани.

Вже вдесяте пише загальноукраїнський радіодиктант прессекретарка Вінницького апеляційного суду Надія Чорна-Гаража. У 2019 році вона стала переможцем Радіодиктанту національної єдності.

«Сьогодні доведеться писати диктант за записом, оскільки на 10 годину маю бути на судовому засіданні», - зазначає вона.

Для пані Надії написання Радіодиктанту – це не лише перевірка знань.

«В своїй професійній діяльності я щодня працюю зі словом, а грамотність – одна з ознак професійності прессекретаря. Любов до мови, лінгвістики в мене в крові. Для мене це, як дихати», - зізнається учасниця всеукраїнської акції.

До написання Радіодиктанту Надія не раз залучала і своїх колег. Радіодиктант національної єдності разом з нею писали і судді, і працівники апарату суду, і навіть голова суду.

У Вінницькому УВП УТОС повідомили, що долучаються до всеукраїнської акції з нагоди Дня української писемності та мови і представники цієї організації.

Вже традицією писати диктант в День писемності та мови стало для диспетчера служби супроводу для незрячих Оксани Перепеличної. Пані Оксана працює у Вінницькому територіальному центрі соціального обслуговування і сама має інвалідність по зору. Разом з колегами Оксана Григорівна долучилась до всеукраїнської акції і сьогодні.

«Я дуже люблю українську мову і хочу знати, як я зберегла знання. Диктант - можливість себе перевірити», - зазначає Оксана Перепелична.

Долучитись до акції можуть і ті, хто пишуть шрифтом Брайля, вважає вона

В адміністрації Вінницької обласної організації УТОГ повідомили, що вінничани з вадами слуху до всеукраїнської акції не долучались.

«Ми хочемо, аби вінничани з вадами слуху теж мали б таку можливість і були в рівних правах з іншими. Але наразі ми не готові до цього. Якби в майбутньому розробити проект і адаптувати цей конкурс для людей з вадами слуху, то і представники нашої організації змогли взяти участь», - зауважила голова Вінницької обласної організації УТОГ Галина Дяченко.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар