Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 вересня 2021
9,5 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Чи залишать пам’ятник Горькому у вінницькому центральному парку імені Леонтовича?
02 лютого 2021, 16:26
Чи залишать пам’ятник Горькому у вінницькому центральному парку імені Леонтовича?

В жовтні минулого року Кабмін прийняв рішення про перейменування територій та об’єктів природно-заповідного фонду, відповідно до якого, вінницький центральний парк культури і відпочинку носить назву імені Леонтовича.

Разом з тим, на центральній алеї парку імені Леонтовича, навпроти арки, залишається пам’ятник радянському «пролетарському» письменнику Максиму Горькому, який підтримував більшовиків.

В 2019 році вінничани подавали до мерії петицію, в якій просили забрати з Центрального парку пам’ятник Горькому, а на його місці пропонували встановити композицію, присвячену автору «Щедрика». На той час петиція не набрала необхідної кількості голосів для розгляду звернення.

1 лютого на прес-конференції з питань розвитку галузі культури Вінниччини, журналісти поцікавились у представників влади, чи є плани «зняти» пам’ятник Горькому, а замість нього встановити експозицію, присвячену Леонтовичу.

«Кабмін вніс зміни в назву парку. Наш центральний парк вже не носить ім’я Горького, і відповідним чином, я думаю, буде змінюватись експозиція. Це більше питання до департаменту культури Вінницької міськради, тому що це міська комунальна власність. Навіть «Вінницязеленбуду». Але, в будь-якому випадку, міська влада повинна визначатися. Думка вінничан при зміні концепції парку, а зміна вже почалась, буде врахована», - відповів заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Івасюк.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар