Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
05 грудня 2020
2,2 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
Це буде тиха зона для відпочинку: у Вінниці показали проекти, яким в майбутньому може бути сквер Альтмана
24 липня 2020, 14:44
Це буде тиха зона для відпочинку: у Вінниці показали проекти, яким в майбутньому може бути сквер Альтмана

24 липня у Вінниці відбулася презентація проектів за трьома ідеями архітектурного конкурсу «Альтман сквер». Фіналісти представили проекти з реконструкції скверу в центральній частині міста. Проекти враховують можливість використання скверу усіма мешканцями та вирішення питання нового зеленого каркасу.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Під час презентації проектів мер міста Сергій Моргунов відзначив велику кількість учасників, які взяли участь у конкурсі та зазначив, що цей проект обов’язково буде втілено у життя. Адже потрібно робити такі простори, аби вінничанам було комфортно жити.

 

 

«Сквер Альтмана – родзинка центральної частини міста з точки зору локальності та камерності. Було проведено обговорення, адже важливо почути думку вінничан, в першу чергу тих людей, які проживають вже не одне покоління на цій території. Приємно, що на конкурс подало свої роботи багато команд, які напрацювали креативні та цікаві ідеї щодо річки, яка тут протікає, озеленення та способів інтеграції цієї території, щоб вона стала цікава для мешканців та гостей міста. Я впевнений, що перемогли найкращі», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Перше місце конкурсу посіла команда з Києва: Костянтин Кучабський, Семен Поломаний та Роман Сах.

Друге місце виборола збірна з двох міст — Хмельницького й Одеси: Дмитро Райфшнайдер, Олена Джула-Райфшнайдер, Ганна Чернат, Євген Чернат, Анастасія Джула, Катерина Палюра, Карина Штанкова, Віктор Шупляк, Анастасія Варваніна.

Третє місце дістала команда з Києва: Ксенія Феофілактова та Марина Харлампова.

За умовами конкурсу основні премії для всіх трьох команд однакові — 50 тис. грн. При цьому колектив-переможець отримує додаткову премію в розмірі 30 тис. грн. За друге місце додаткова винагорода складає 20 тисяч гривень.

«Проект-переможець дуже добре враховує побажання місцевих мешканців – мати тихий мальовничий сквер біля вікон своїх будинків. На це, згідно з нашими опитуваннями, був великий запит. Це не має бути гамірний простір з великим скупченням людей, це більше схоже на місце для розмірковувань, для насолоди природою та свіжістю», — зауважує директорка комунального підприємства Інститут розвитку міст у Вінниці Аліна Дяченко.

«Проведення архітектурного конкурсу «Альтман сквер» за допомогою багатоступеневого діалогу з архітекторами, користувачами простору, а також із зовнішніми експертами має створити модель для наслідування. Усі зустрічі, які було проведено у рамках конкурсу, створюють ідентичність і впливають на «ландшафт» у свідомості людей, формуючи тим самим більше розуміння навколишнього середовища громадою», — зазначає експерт з просторового планування, співзасновник CANactions School for Urban Studies, (м.Цюріх, Швейцарія) Урс Томанн.

Вінничани 25 липня, зможуть побачити виставку з візуалізацією робіт команд на майдані Незалежності.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар