Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
24 червня 2021
29,1 °C
ясно

Новини

Вінниця
Блакитне озеро в Мурованих Курилівцях може стати елітним спа-салоном між лісовими хащами.
16 вересня 2020, 15:28
Блакитне озеро в Мурованих Курилівцях може стати елітним спа-салоном між лісовими хащами.

19 вересня о 10 ранку мешканці Мурованих Курилівців вийдуть на суботник до блакитного озера, яке знаходитися у лісових хащах. На минулому тижні три десятки місцевих зібрались там, аби розчистити замулену після паводків прибережну територію. Для жителів це не просто озеро. І не просто мальовниче місце. Тут знаходяться поклади глини, а вода концентрується з двох джерел.

«Наше озеро цілюще, живильне! Бо глина омолоджує шкіру та організм. Та й ще до всього, в озері не просто вода, а вода джерельна. Озеро не рукотворне. Його таким створила природа. Коли до нас приїздили голландці, то захоплювалися його красою. Казали: це ж маленька Швейцарія! А ще приїздили гості з різних куточків України, то одразу зауважували, що після купання їх шкіра ставала шовковистою», - розповідаєНаталія Камінська, найстарша учасниця суботнику.

 

 

Пані Наталія пригадує, ще змалечку ходила до озера на відпочинок.

«Тут влітку вода завжди холодна. А взимку – така комфортна по температурі, що можна і купатися. Тоді озеро було меншим за розміром. Зараз стало дещо більшим. Його глибина нині півтора-два метри. Після весняних паводків, вода у ньому замулилася. Драбина, яку встановили для спуску у воду, зламалась та опинилась посередині. На березі було багато сміття. Скляні та пластикові пляшки, пакети. У нас, на жаль, не цінують природу. Добре, що немає сюди як доїхати машиною. А то, була б взагалі біда. Тому молодь і вирішила тут навести лад. Небайдужі, абсолютно різні люди по віку та життєвим принципам об’єдналися. Бо мета одна – оживити озеро та зберегти його. І на наступний тиждень також підемо», - продовжує Камінська.

 

До озера веде відома у Мурованих Курилівцях панська дорога. У місті зберігся палац родини Комарів. Після суботників жителі замислилися над тим, аби зробити з цих місць туристичну родзинку району. Тут можна облаштувати природній спа-салон, який не поступиться Мертвому морю в Ізраїлі. Запрошують фахівців, які б офіційно встановили, чи дійсно вода в озері має цілющі властивості.

Фото та відео
Вбудована мініатюра
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар