Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
29 січня 2022
0,3 °C
небольшой снег

Новини

Вінниця
«Біла земля» і блакитна вода в оточенні соснового лісу на Вінниччині ваблять фотографів зі всієї України
30 листопада 2021, 14:19
«Біла земля» і блакитна вода в оточенні соснового лісу на Вінниччині ваблять фотографів зі всієї України

«Біла земля» і блакитна вода в оточенні соснового лісу створюють неймовірні пейзажі. На Вінниччині в 10-ти кілометрах від Козятина є село Глухівці, околиці якого туристи називають «українським Памуккале». Але жодного відношення до курортів дана місцина не має. Це не термальні джерела, як в Туреччині і не природні «каньйони». Це результат «творчості» людини. Тут більше століття добувають каолін.

В результаті видобутку корисних копалин на території кар’єру утворились озера. Краєвиди вражають і ваблять блогерів та фотографів зі всієї України. У будь-яку пору року тут можна зробити гарні світлини, але для відпочинку місце «не дуже». Це промислове виробництво, де працює важка техніка. Тут добувають каолін, який використовується у виробництві санітарних керамічних, фарфорових і фаянсових, гумотехнічних виробів, для виробництва паперу, композитних і будівельних матеріалів, скловолокна, а також хімічної та аграрної промисловості.

Село Глухівці своєю архітектурою теж схоже на промислові містечка східної України. Тут багато типових двоповерхових будинків, зведених на початку минулого століття.

Біля села на території вже колишнього кар’єру є «пам’ятник» машинобудівної промисловості – роторний екскаватор. Це найбільший в світі екскаватор, загальною вагою 700 тонн. Велетенська машина використовувалась для гірничих робіт. Зазвичай така техніка була біля вугільних шахт. Його вага в 1,5 рази перевищує вагу Ейфелевої вежі. В Глухівцях екскаватор давно не використовується і перебуває у власності Фонду держмайна.

Якщо хочеться гарних краєвидів та побачити щось незвичне недалеко від Вінниці, можете їхати в Глухівці, дорогу вкаже Google).

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар