Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
31 березня 2020
1,9 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
У центр Вінниці повернуть пам’ятник, який вже стояв тут 100 років тому
04 березня 2019, 15:16

У центрі, вже найближчим часом, має з’явитися пам’ятник, який стояв у місті ще 100 років тому. Тай взагалі краєзнавці кажуть, що це – найстаріший пам’ятник нашої Вінниці – ділиться подробицями vinnitsa.info.

Йдеться про мармурову Колону, яка була встановлена на честь визначної події 1640 року –  здобуття містом Магдебурзького права. На своєму довгому віку Колоні довелося пережити немало митарств. До 1921 року вона стояла на місці сучасної Європейської площі. Згодом, у 1974 році, під час реконструкції Меморіалу Слави, Колону взяли та й перевезли аж у Калинівський район, в село Павлівку. Потім її повернули назад до Вінниці. І от нарешті вона, до речі, відреставрована, знову стоятиме тут, де й належить їй стояти.

Отак має виглядати майданчик з Колоною після реконструкції. Красиво, правда?

Реконструкцію майданчика планують завершити до середини травня

Невеличкий сквер із Колоною має з’явитися на вулиці Оводова, між будинками № 54 та № 58.  Раніше тут стояв пам’ятник Козицькому, але його «декомунізували», залишивши бовваніти лише постамент.

Місце почало приходити в запустіння. Отож,  для того, щоб привести його  в «божеський» вид, міська рада передбачила 1,2 мільйона гривень. І от тепер міський департамент комунального господарства та благоустрою оголосив тендер серед «голодних ротів» міських будівельників на проведення цих робіт. Переможця мають визначити вже найближчим часом. Адже влада планує закінчити опоряджувальні роботи вже до 15 травня.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар