Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 лютого 2020
3,9 °C
небольшой снег

Новини

Вінниця
Стоять каштанів свічі, як члени чоловічі: У вінницькій школі розгорівся поетично-еротичний скандал
22 лютого 2019, 14:46

Батьки восьмикласників не хочуть, щоб діти декламували поезію про чоловічі статеві органи.

В одній зі шкіл Вінниці восьмикласники отримали завдання вивчити вірш поетеси-вінничанки Ніни Гнатюк на власний вибір. Школярі обрали найкоротшу поезію, яку знайшли в Інтернеті - "Каштани", однак вона виявилась дещо пікантною. Згодом деякі батьки влаштували літературно-етичну дискусію в соцмережах.

Як зауважила вінничанка Ліна Ковальчук, попри те, що сучасні 13-річні діти дуже розвинені, чи не зарано їм декламувати і аналізувати таку дорослу лірику.

Стоять каштанів свічі,
Як члени чоловічі,
Напружаться на вітрі —
І бризне ніжний цвіт.
І я у тому цвіті,
Як терлиця в термітті,
Молю єдине в Бога —
Ще жменьку юних літ!

"Звісно, я стара і "дрєвня" ханжа, яка колись носила червоні галстуки і у 8 класі декламувала вірші про Леніна, землю і жовтневу революцію.
Я дійсно, настільки стара, що погано собі можу уявити декламування цього вірша 13-річним дівчатком на стільчику перед всім 40-учневим класом. І не просто продекламувати - а проаналізувати...", - написала Ковальчук.

За словами директорки департаменту освіти ВМР Оксани Яценко, "Каштани" Ніни Гнатюк - це класика. Однак дітям не ставили завдання вивчити саме цей вірш, тож восьмикласники ймовірно випадково натрапили на нього в Інтернеті.

"Звісно, я знаю цей вірш! Це ж класика! І нічого "крамольного" в ньому немає… Ніна Юхимівна виступала в нашій школі, але "Каштани…" не читала. А по цій ситуації нікого карати за вірш ми не будемо і не маємо права", - прокоментувала скандал чиновниця.

Згодом учасники літературно-етичної дискусії уточнили - урок літератури пройшов без "Каштанів", діти читали інші вірші Ніни Гнатюк.

Додамо, що вінничанка Ніна Гнатюк випустила 9 поетичних збірок та книгу вибраних статей "Ковток джерельної води". Також вона упорядкувала низку антологій та альманахів. Виступає як перекладач, критик, і публіцист.

Свого часу поетеса керувала літературним об'єднанням при газеті "Комсомольське плем'я", працювала радіоведучою, кореспондентом та редактором ряду громадсько-політичних та літературних видань.

Нагадаємо, Ніна Гнатюк впродовж двох років отримує президентську стипендію.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар